Правила проведення торгів арештованим майном в Україні фіксує однойменний Порядок, затверджений Міністерством юстиції 29 вересня 2019 р. Даний напрямок є надзвичайно перспективним – долучитися до електронних аукціонів заблокованими активами прагне кожен серйозний підприємець. Дізнатися актуальну інформацію про правила продажу арештованого майна ви завжди можете на майданчику sale.uub.com.ua.

Основні форми і правила реалізації арештованого майна на майданчиках Прозорро.Продажі

Згідно затвердженого у 2016 р. «Порядку реалізації арештованого майна», продаж подібних об’єктів в Україні відбувається через спеціальну систему електронних торгів. Арештованим майном визнаються будь-які рухомі та нерухомі активи, які кредитори (найчастіше це банківські установи) вилучають за несплату боргів та виставляють на продаж з метою якомога швидше отримати витрачені кошти. Вказаний напрямок є досить перспективним: сьогодні на торгах арештованим майном можна придбати що завгодно, від шкарпеток до літаків і пароплавів, до того ж, ціни на лоти є досить демократичними.

Діючі правила проведення торгів арештованим майном передбачають, що їх організатор разом з операторами системи мають забезпечити вільний доступ учасників до особистих кабінетів та сайту, на якому відбуватиметься аукціон. Передача на реалізацію заблокованих державною виконавчою службою активів починається з встановлення його вартості, яке проводиться у відповідності до ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження».

Отримані дані за поданням окремих приватних виконавців або державної виконавчої служби вносяться до системи торгів арештованим майном. Після цього організатором формуються окремі лоти, а на веб-сайті з’являється оголошення про майбутні електронні торги.

Правила продажу арештованого майна на майданчику sale.uub.com.ua

Порядок організації торгів з реалізації арештованого майна:

  • електронний аукціон стартує в той день, який попередньо зазначався у повідомленні на сайті організатора та офіційних операторів;

  • торги обов’язково мають проводитися у робочий день з 9 год ранку до 18 год вечора;

  • учасники, що заздалегідь зареєструвалися на торги арештованим майном, роблять ставки онлайн з урахуванням мінімального кроку підвищення ціни на цей товар;

  • доступ до торгів, у яких ви забажали прийняти участь, надається через особистий кабінет – учасники отримують його одразу після реєстрації на майданчику sale.uub.com.ua.

За аналогічним принципом аукціони з продажу арештованого майна будуть проходити і на Прозорро.Продажі. Ще у жовтні 2019 р. колишній Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив про намір уряду залучити до аналогічних торгів надсучасну систему, яка давно стала дієвим інструментом продажу найрізноманітніших активів.
Дізнатися більше про правила проведення торгів арештованим майном через систему ProZorro.Sale ви зможете, підписавшись на нашу електронну розсилку, YouTube-канал або офіційну сторінку «Української універсальної біржі» у Facebook. Також для зручності користувачів ми створили «розумний» Telegram-бот, який у режимі 24/7 допоможе вам слідкувати за потрібними аукціонами.