Майно неплатоспроможних банків і заставне майно, яке становить для покупця певний інтерес, нескладно придбати, користуючись послугами електронних торгових майданчиків.
Всі торги проходять згідно з вимогами Закону і процес придбання заставного майна нескладно розділити на ряд проміжних етапів.
Початковий етап включає в себе реєстрацію на ресурсах електронного торгового майданчика в якості «покупця».
Після перевірки достовірності зазначених даних, адміністрація Електронного Торгового Майданчика (ЕТМ) підтверджує реєстрацію листом на електронну поштову скриньку заявленої юридичної або фізичної особи.
Наступний етап — у календарному плані торгів покупець знаходить лот, який його цікавить та перевіряє специфіку проведення аукціону і порядок участі у ньому.
Для детального вивчення всіх активів, що реалізуються, існує відповідний розділ електронного торгового майданчика, в якому вказується повна і достовірна інформація про всі види активів, виставлених на аукціонні торги.
Після ретельного вивчення активу та умов проведення торгів, необхідно підтвердити свою участь в аукціоні. Для цього необхідно заповнити спеціальну форму — заявку на сторінках електронного торгового майданчика.
Після успішного завершення процедури перевірки, обов’язково присутньої при оформленні заявки на участь в аукціоні, приходить підтвердження від адміністрації електронного торгового майданчика з підтвердженням участі в торгах.
У разі реалізації активів неплатоспроможного банку з потенційним покупцем зв'язується голова тимчасової адміністрації банку, що призначений ФГВФО для реалізації активів.
Ціновий поріг, з якого розпочинаються аукціонні торги — це мінімально очікуваний правонаступниками банку, що ліквідується, прибуток. Значне зростання ціни в процесі аукціонних торгів можливе при наявності великої кількості бажаючих придбати лот.
При відсутності активних покупців торги можуть проводитись по системі «голландський аукціон», в цьому випадку кожен крок аукціону знижує раніше заявлену ціну не менш ніж на 0,1% від загальної вартості лоту.
Електронні держзакупівлі Прозорро (PROZORRO) та подібні електронні торгові майданчики проводять згідно Регламенту, выписаному у відповідності до Закону України.
Перейти на Електронний Торговий Майданчик — auk.uub.com.ua
За допомогою електронного торгового майданчика проводять закупівлі для держпідприємств — це вигідно і зручно з ряду причин:
- Електронні державні закупівлі дозволяють здійснювати безготівковий розрахунок за придбання виставленого на торги лоту;
- Виставлені на продаж активи — це реальний спосіб економії державних фондових коштів. Закупівлі в електронному вигляді для держпідприємств дозволяють отримувати пасивний прибуток для підприємства ще на етапі придбання майна або активів, зазначених в аукціонному лоті;
- Державні закупівлі проходять у суворій відповідності із законодавчою базою.
Електронний торговий майданчик гарантує бездоганне проведення торгів на всіх етапах проведення аукціону.