Хоча аукціони арештованого майна і зараз проводяться онлайн, існуючий механізм є не надто ефективним. В найближчому майбутньому активи, вилучені у боржників за рішенням суду, будуть продавати через аукціони електронної системи Прозорро.Продажі – про це восени 2019 р. на брифінгу повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Особливості аукціонів з продажу арештованого майна в системі ProZorro.Sale

Відповідно до ЗУ «Про виконавче впровадження», арештованим майном вважаються рухомі і нерухомі активи, що належать боржнику та за рішенням суду підлягають примусовій реалізації для сплати взятих ним кредитних зобов’язань. На зберігання вилучених таким чином об’єктів держава витрачає чималі кошти, в той час як їх швидка реалізація через публічні аукціони дозволила б компаніям і окремим приватним підприємцям швидше повернути борги.

Існуюча система проведення аукціонів по арештованому майну не викликає довіри у простих громадян – саме це спонукало уряд до кардинальних змін. Електронні аукціони ProZorro.Sale створили унікальний прецедент. Завдяки сучасному електронному модулю торги проводяться онлайн, відповідно, в аукціонах арештованого майна можуть приймати участь усі бажаючі, незалежно від їх фактичного місця перебування.

За 3,5 роки завдяки ДП «Прозорро.Продажі» було проведено 260 тис. онлайн-аукціонів, де виставлялися на продаж нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки і дозволи на розробку корисних копалин. Проведені торги вже принесли державі 22,8 млрд. грн. – в майбутньому ця цифра лише збільшуватиметься, оскільки ProZorro.Sale регулярно відкриває нові напрямки діяльності, до яких належать і аукціони арештованого майна.


Придбати арештоване майно на електронному аукціоні через майданчик sale.uub.com.ua

Прозора реалізація активів, на які накладено арешт, дасть змогу кожному українцю на однакових умовах брати участь в онлайн-аукціонах. Для цього достатньо вчасно зареєструватися на майданчику «Української універсальної біржі», що має акредитацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України для роботи з системою Прозоро.Продажі. Завдяки чесним, прозорим і економічно ефективним аукціонам з арештованого майна, в яких можна взяти участь на сайті sale.uub.com.ua, вдасться значно спростити процедуру банкрутства. А також, що важливо, «розморозити» величезну кількість матеріальних об’єктів, заблокованих через невирішену судову тяганину.

Зареєструвавшись на електронному майданчику «Української універсальної біржі», ви матимете доступ до будь-яких торгів, що проводяться в системі ProZorro.Sale, в тому числі відкритих аукціонів арештованим майном. Ми зібрали найкращих спеціалістів, які надають консультації з усіх питань, що стосуються участі в онлайн-аукціонах. Хочете дізнатися більше – телефонуйте за номером (044)221-32-33. Також підписуйтеся на Email-розсилку біржі та наш канал у Telegram і першими дізнавайтеся про цікаві аукціони!