За повідомленням уряду, у найближчому майбутньому основним сайтом торгів конфіскованим і арештованим майном стане Прозорро.Продажі, у тому числі його акредитований майданчик sale.uub.com.ua. Останні п’ять років будь-які рухомі та нерухомі активи, вилучені за борги державною виконавчою службою, реалізовувалися через створену Міністерством юстиції систему електронних торгів арештованим майном. Однак у грудні 2019 р. колишній Прем’єр-міністр України оголосив про плани влади усунути новоутворену монополію та проводити усі подібні аукціони на ProZorro.Sale. Реалізація арештованого майна на офіційному сайті електронного майданчика Української універсальної біржі зробить лоти доступними широкому колу покупців, збільшить конкуренцію та дозволить отримати суттєвий прибуток.

Як працюють спеціалізовані сайти з продажу арештованого майна шляхом його виставлення на онлайн-аукціони

У 2015 р. державний сайт з реалізації арештованого майна став першою в країні альтернативою звичним офлайн-торгам. Останні давно асоціювалися з тіньовими домовленостями і корупцією. Відповідальні посадові особи допускали учасників до продажу найприбутковіших лотів тільки після отримання чималого «відкату». Також варто відмітити, що переважна більшість торгів у ті часи були неуспішними, а максимальне зростання початкової ціни не перевищувало 20%. До створення спеціалізованого сайту для продажу арештованого майна в Україні фіксувалися багатомільйонні збитки. Деякі активи просто «зникали», в окремих випадках з учасників навіть вимагали плату за вхід у зал для проведення аукціонів.

Лише за декілька місяців в нашій державі з’явився принципово новий інструмент для реалізації державного курсу щодо розпорядження вилученими активами банкрутів. З того часу пріоритетним завданням української влади став повністю прозорий та максимально ефективний продаж вказаних об’єктів з використанням сучасних програмних засобів.

Так, протягом 2015-2019 рр. на спеціальному сайті, де продають арештоване майно, було проведено 62 000 успішних аукціони. Всього ж у системі електронних торгів конфіскованими активами зареєструвалися 78 000 учасників. Загальна вартість проданих активів вже склала 12 млрд. грн., а бюджет країни за цей час поповнився на 1,5 млрд. грн.

Тож українці отримали успішний приклад того, що подібні об’єкти дійсно викликають цікавість у потенційних покупців. За рахунок електронних аукціонів на сайтах з продажу арештованого майна ви можете розширити власний бізнес, оновити автопарк чи покращити житлові умови. Однак поступово численні зловживання та порушення законодавства призвели до повного розчарування суспільства у існуючому методі управління вилученими активами.

За словами тодішнього Прем’єр-міністра, громадяни повинні отримати право на рівних умовах приймати участь у чесних аукціонах. А головне, сайт з продажу арештованого майна має викликати довіру у простих українців. Саме таким онлайн-ресурсом є електронна система Прозорро.Продажі. Відкритий у 2016 р. інноваційний стартап успішно зводить нанівець намагання деяких чиновників досі грати за старими правилами.

Вдала реалізація арештованого майна на сайті sale.uub.com.ua

Торгова система Прозорро.Продажі складається з двох рівнів:

  1. Центральної бази даних, до якої потрапляє інформація про усі об’єкти, виставлені на продаж.

  2. Електронних майданчиків на зразок Української універсальної біржі.

Останній і є одним з тих сайтів, де реалізація арештованого майна розпочнеться найближчим часом. За останні чотири роки на Прозорро.Продажі відбулося 299 тис. публічних аукціонів, до яких долучилася 21 тис. учасників. Серед них чимало наших клієнтів, яким ми надаємо найкращий сервіс та надійну технічну підтримку.

Наші експерти переконані, що арештоване майно в Україні на сайті sale.uub.com.ua користуватиметься шаленою популярністю. Реалізація на ProZorro.Sale рухомих і нерухомих активів, що належали банкрутам – це чудовий шанс позбутися десятків непотрібних предметів, які припадають пилом на полицях державних ангарів і складів. Тож замість витрачати на їх утримання бюджетні кошти, краще знайти їм нових власників.

Зараз арештоване майно на сайті системи електронних торгів ділиться за наступними категоріями:

  • нерухомість (квартири, будинки, нежитлові приміщення, земельні ділянки);

  • транспортні засоби (легкові і вантажні авто, автобуси, автомобільні причепи, мотоцикли, скутери, с/г техніка);

  • комп’ютери та комплектуючі до них;

  • одяг, взуття, аксесуари.

Реєструйтеся на сайті sale.uub.com.ua, серед безлічі об’єктів арештованого майна обирайте найцікавіші та приймайте участь у торгах. Про усі оновлення та зміни дізнавайтеся на офіційній сторінці майданчику у Facebook або налаштуйте індивідуальну підписку у нашому Telegram- або Viber-боті.