Аукціони по оренді землі або її продажу принесуть учасникам земельних відносин матеріальні доходи. Однак налагодження ринку потребує деякого часу, адже експерти переймаються, що пропозиція буде перевищувати попит на с/г ділянки.

Процес реалізації аграрних угідь як цінного державного ресурсу має проходити публічно та з дотриманням всіх законодавчих норм. Це стане можливим завдяки електронній системі Прозорро.Продажі. Долучитися до неї можна через акредитовані майданчики, наприклад, Української універсальної біржі.

Оренда землі через аукціони – особливості прозорої процедури

Будь-яка виробнича діяльність залежить від затрат на людську працю, яка є її головним інструментом. Різні сфери суспільного виробництва мають свою конкретну специфіку. Саме вона і визначає роль землі в тій чи тій галузі. Наприклад, переробна промисловість використовує земельні ділянки для побудови виробничих комплексів. А для сільського господарства земля виступає ключовим інструментом для виробництва продукції, тобто фактором праці.

Аукціони по оренді земельних ділянок та по їх продажу матимуть свою особливість, яка залежить від наступних характеристик землі:

  • обмеженість – площа суходолу на планеті є вичерпною і має чіткі межі;

  • конкретне цільове призначення для аграрних угідь і відповідна підготовка цих ділянок;

  • невідновлюваність – земельні ресурси не можливо штучно створити чи відновити;

  • сталість властивостей при правильній експлуатації та можливість покращити її якість (родючість).

Запуск ринку землі, за прогнозами вітчизняних фахівців, як і будь-який процес, матиме як позитивні, так і негативні наслідки для української економіки. Однак важливо зауважити, що ухвалення закону про початок аукціонів на оренду землі допомогло нашій державі вчасно отримати фінансову допомогу від МВФ та уникнути кризи.

Зрештою громадяни почали усвідомлювати економічну та політичну необхідність дозволу на вільне розпорядження аграрними угіддями для демократичної країни. Отже, відкриття ринку дасть потужний поштовх для розвитку не тільки сфери сільського господарства, а й територіальних громад в цілому.

Аукціони з продажу права оренди землі проходять на майданчику УУБ

Не допустити тіньових операцій на земельному ринку України допоможе електронна система Прозорро.Продажі. На майданчику Української універсальної біржі та на інших акредитованих платформах аукціони на право оренди земельної ділянки або на її продаж будуть проходити абсолютно публічно, щоб попередити нелегальне скуповування сільськогосподарських наділів.

Сучасний формат торгів майном державної і комунальної власності у системі Prozorro.Sale є зручним, доступним, чесним та прибутковим. Відкрита процедура забезпечує рівні умови для всіх учасників та унеможливлює сторонній вплив на результати аукціону.

Швидко отримати доступ до лотів можна, зареєструвавшись на майданчику Української універсальної біржі. А за допомогою Telegram- та Viber-бота ви завжди будете в курсі появи нових торгів та не проґавите їх початок.