Лічені тижні залишилися до початку аукціонів по земельних ділянках у системі Прозорро.Продажі. З 01 липня можна буде не тільки придбати приватні паї, а й орендувати державні угіддя. Сучасні земельні торги проходять на спеціальних онлайн-майданчиках, одним із яких є Українська універсальна біржа. Ставайте учасниками прозорого ринку землі разом з нами.

Аукціони по земельних ділянках в Україні скоро стартують

До моменту підписання Президентом Закону про обіг сільгоспугідь власники землі могли лише здавати свої активи в довгострокову оренду або все ж таки реалізувати їх, але робили це нелегально. Однак вищеназваний законодавчий акт та ряд інших реформ допоможуть вже найближчим часом розпочати державні аукціони по земельних ділянках на зрозумілих та чесних умовах.

Одним із нововведень є надання прав на оренду державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення на онлайн-торгах системи Прозорро.Продажі. Порядок їх проведення визначається Кабінетом Міністрів. Українці, які є власниками паїв, а таких налічується близько 7 мільйонів, тепер можуть реалізувати своє право на продаж угідь на законодавчому рівні. Електронний формат є найлегшим та найзручнішим шляхом втілення цієї процедури, що формує конкурентні засади на ринку.

Реалізація земельної ділянки на аукціоні передбачає перехід власності до того учасника, який зробив найбільшу ставку. Завдяки цьому методу неможливе втручання третіх осіб у хід торгів, тобто блокуються корупційні схеми чи «договорняки» через «своїх людей». Чесні змагання можуть принести винагороду і для організатора у вигляді ставки, що значно перевищує стартову ціну лота.

Таким чином у випадку виставлення територіальними громадами с/г ділянок на онлайн-аукціони, вони не тільки отримають додатковий дохід, а й публічно заявлять про чесну співпрацю з підприємцями та підвищать інвестиційну привабливість регіону.

Участь в аукціонах на земельні ділянки на майданчику УУБ

При виборі земельної ділянки для купівлі на майданчику Української універсальної біржі звертайте увагу на кілька критеріїв:

  • цільове призначення – за законом його змінювати заборонено, тому спочатку варто визначитися із тим, як ви будете використовувати землю;

  • документація на майно;

  • як раніше використовували угіддя – дізнатися, що там садили і взяти пробу ґрунту;

  • якісні (вологість, рельєф, заліснення, родючість), кількісні (склад земельного паю) та правові (чи не обтяжений наділ орендою) характеристики;

  • ринкова вартість.

Для того, щоб ваші інвестиції були вигідними, врахуйте всі фактори, наведені вище, та зверніться за фаховими консультаціями до менеджерів майданчика sale.uub.com.ua. Наші спеціалісти нададуть відповіді на ваші питання, перевірять усю потрібну інформацію та вибудують найбільш вдалу стратегію для перемоги.

Дізнавайтеся про появу нових торгів за допомогою Telegram- та Viber-бота від УУБ, а також підключайте спеціальну Email-розсилку з актуальними лотами.