Запуск аукціонів по землі у Львові та інших містах України – важливе державне питання, яке гостро стояло не один десяток років. Сільськогосподарські угіддя – цінний ресурс, який має стратегічне значення для розвитку країни.

У повноцінній роботі ринку зацікавлені близько 7 млн. громадян. Долучитися до торгів вони зможуть вже за кілька тижнів через електронну систему Прозорро.Продажі.

Аукціони землі у Львові проходитимуть в онлайн форматі на Prozorro.Sale

У офіційній статистиці зазначається, що загальна площа сільськогосподарських ділянок в Україні дорівнює 43 млн. га – 70% від сумарного земельного фонду. З них 40% – найродючіші ґрунти – чорноземи. До 2020 року мораторій було накладено на 41,5 млн. га угідь, з яких 10,4 млн. га – державні, а 31,1 млн. га – приватні. Серед останніх 27,7 млн. га – земельні паї.

Останні раніше могли тільки передаватися у спадок чи знаходити нових власників на тіньовому ринку. Натомість з 01 липня 2021 року пайовики будуть вільно розпоряджатися своїми активами. Уряд надалі працює над налагодженням майбутнього ринку. Зокрема 18 травня 2021 року був ухвалений Закон № 2195 про проведення земельних торгів в електронному форматі, що зробить процедуру продажу більш прозорою.

Україна ледь не остання держава у світі, яка скасувала заборону на реалізацію аграрних угідь. Саме тому при запуску земельних аукціонів у Львові та по всій країні варто розглянути досвід західних партнерів, які вже давно завершили земельну реформу.

Одразу потрібно відзначити, що невід’ємною часткою загальної системи ринкових відносин в Україні є ефективний ринок ділянок с/г призначення. Його позитивні результати залежать від виконання державою регулятивних функцій. Зростання продуктивності виробництва аграрної продукції та збільшення економічної ефективності роботи земельного ринку буде в тому випадку, якщо існуватиме виправдане втручання відповідних органів у процеси володіння та користування сільгосп ділянками.

Нагального вирішення потребують проблеми створення дієвих і прозорих інструментів агрополітики та зменшення лімітів, встановлених Законом про обіг сільськогосподарських угідь. Щодо першого, то тут без сумніву допоможе електронна система Прозорро.Продажі.

Земельний аукціон у Львові на електронному майданчику УУБ

Новий Законопроект № 2195 передбачає не тільки продаж приватних паїв, а й надання права оренди аграрних угідь, які перебувають у державній чи комунальній власності, через електронні торги у системі Прозорро.Продажі. Проходять вони на спеціальних онлайн-майданчиках. Одним із них є Українська універсальна біржа.

Чесний та відкритий продаж сільськогосподарських ділянок буде доступний зовсім скоро. Для участі в аукціонах по землі у Львові чи інших містах користуйтеся майданчиком sale.uub.com.ua. Наші менеджери завжди готові відповісти на ваші запитання за телефоном (044) 221-32-33. А зручні Viber- і Telegram-бот допоможуть відслідковувати актуальні лоти та не пропустити початок торгів.