До запуску аукціонів по землі залишаються лічені місяці. Але, як і рік тому, українці активно обговорюють плюси і мінуси відкриття земельного ринку. Провідні фахівці агросектору поки що не можуть дійти одностайної думки. Ситуація остаточно роз’ясниться вже в липні, коли перші аграрні ділянки придбають фізичні особи. Під час формування справедливого ринку уряд має також врахувати і думку власників земельних паїв, адже вони володіють більшою частиною аграрних угідь України.

Аукціон з продажу землі – особливості процедури

Вагомим позитивним аргументом відкриття ринку та запуску аукціонів по землі в Україні є вільний продаж аграрних угідь. Надання кожному громадянину права розпоряджатися власним майном без жодних обмежень – важлива складова демократичної держави.

На українському земельному ринку завжди існувала певна нерівність. Жителі сільської місцевості, які свого часу працювали в колгоспах, мають у своїй власності земельну ділянку, яка гарантує неперервність обробітку угідь. У цьому селяни мають значну перевагу над містянами. Завдяки чому перші мають можливість вести власне господарство або здавати наділи в оренду, маючи при цьому стабільний капітал. Урівноважити діяльність в аграрному секторі та забезпечити конституційне право для всіх громадян допоможе Закон № 552-ІХ.


Уже з 01 липня 2021 року незалежно від місця проживання фізичні особи, що є резидентами України, зможуть отримати у свою власність ділянку площею до 100 га. Купівля угідь буде проводитися у приватних осіб, адже продаж державних і комунальних земель поки що не передбачається.

Наразі нардепи розглядають можливість реалізації с/г угідь через систему Прозорро.Продажі. Вона забезпечить продаж землі без хабарів та стабільний дохід від галузі для держави, а також ефективне управління цінним ресурсом.

Землю на аукціоні Прозорро.Продажі можна буде купити уже незабаром

Земельний ринок запрацює вже зовсім скоро, тому охочим стати його учасниками варто готуватися заздалегідь. Для реалізації землі сільгосппризначення на аукціонах у системі Прозорро.Продажі реєструйтеся на майданчику Української універсальної біржі.

Завдяки спеціальним електронним платформам продаж державного і комунального майна в Україні проходить чесно та неупереджено. Система Prozorro.Sale блокує корупційні махінації і приховані схеми. Вона працює уже понад 4,5 роки і завдяки прозорим продажам принесла до Держбюджету дохід у розмірі 37,7 млрд. грн. Саме тому наступним кроком від влади має бути впровадження аукціонів по землі на Прозорро.Продажі.

Майданчик Української універсальної біржі має всі необхідні технічні і програмні засоби для проведення торгів. Наші клієнти завжди можуть звернутися з питаннями до менеджерів за телефоном (044) 221-32-33. Для ще ефективнішої роботи підключайте безкоштовну Email-розсилку та не забувайте про зручні Viber- і Telegram-бот, де можна налаштувати сповіщення з потрібними лотами. Слідкуйте за появою аукціонів з продажу земельних ділянок на сторінці УУБ у Facebook.