Купити землю на аукціоні можна буде уже за кілька тижнів. Проходять вони в сучасному онлайн-форматі. Він визначений новим Законом № 2195, що був ухвалений Верховною Радою напередодні відкриття ринку землі сільгосппризначення. Які позитивні наслідки чекають на українців після скасування мораторію та чи отримають землевласники свою вигоду від продажу аграрних угідь? Читайте про це нижче.

Купити землю через аукціон швидко, вигідно та зручно

Першим і рушійним кроком для створення повноцінного ринку землі в Україні став Закон про обіг ділянок сільськогосподарського призначення, який було прийнято ще рік тому, однак чинності він набере з 01 липня 2021 року, а це вже за кілька тижнів.

А ще за кілька місяців Президентом був підписаний законопроект, відповідно до якого було створено спільний геопортал для водних, земельних і лісових ресурсів. Усі дані цієї платформи знаходяться у відкритому доступі, отже, ви можете перевірити інформацію про обраний лот перед тим, як купувати землю через аукціон.

Додатково до цих змін було видано указ про децентралізацію угідь, тобто державні сільськогосподарські ділянки було передано у власність місцевих територіальних громад. Отримали вони в загальному близько 2 млн. га. Завдяки прибуткам від земельних аукціонів керівники громад зможуть локально розвивати свої регіони.

Для досягнення прозорості та чесності майбутніх торгів аграрними угіддями вони будуть проходити в електронному форматі у системі Прозорро.Продажі. Цей інноваційний інструмент кидає виклик старим тіньовим ринкам та корупційним махінаціям.

Закон, за яким можна купити земельну ділянку на аукціоні на електронних майданчиках, було ухвалено 18 травня 2021 року. Таким чином земельні торги стануть неупередженими та доступними для широкого кола учасників. Готуйтеся до них заздалегідь, зареєструвавшись на майданчику Української універсальної біржі.

Купити земельну ділянку на аукціоні майданчика УУБ

Перебіг торгів у системі Прозорро.Продажі проходить відкрито. За тим, як учасники роблять ставки, можна спостерігати в режимі реального часу. Потім публікуються результати аукціону та інформація про переможця. Отже, перевіряти весь процес продажу державного і комунального майна можуть не тільки спеціалізовані органи, а й пересічні громадяни і активісти.

ДП «Прозорро.Продажі» за допомогою офіційних майданчиків на зразок Української універсальної біржі принесло дохід у розмірі понад 40 млрд. грн. Ці кошти більше не розкрадаються, а надходять до бюджетів різних рівнів, адже будь-які порушення будуть вчасно виявлені і оскаржені.

Купити землю на аукціоні тепер просто завдяки системі Prozorro.Sale. Реєстрація на майданчику sale.uub.com.ua займе у вас лічені хвилини, і ви надалі матимете доступ до всіх лотів із державними та комунальними активами. А зручні боти в Telegram і Viber надсилатимуть вам сповіщення про початок торгів чи нові лоти за категоріями, які ви виберете. Новини щодо ринку землі на сторінці УУБ у Facebook.