Разом з Центральною базою даних майданчики Прозоро утворюють єдину систему державних публічних закупівель. Вони є невід’ємною частиною ProZorro – саме через спеціальні електронні майданчики Замовники і Постачальники оголошують і беруть участь у закупівлях, ставлять питання та оскаржують порушення. Саме на торговому майданчику Прозоро знаходяться особисті кабінети учасників – опублікована в них інформація автоматично відображається на головному сайті prozorro.gov.ua та усіх майданчиках, підключених до ЦБД.


Як обрати онлайн-майданчик для держзакупівель на Прозоро?

Перед початком роботи з системою державних закупівель необхідно обрати зручну для вас онлайн-платформу – на офіційному сайті Прозорро майданчики відображаються за посиланням https://prozorro.gov.ua/majdanchiki-prozorro.

Система Прозоро функціонує за принципом крос-доступу – на даний момент до Центральної бази даних підключені 44 електронні майданчики, причому учасники державних тендерів можуть обрати будь-який з них. Інформація про оголошені закупівлі та подані пропозиції одночасно відображається на усіх майданчиках Прозорро. Також замовники і постачальники, що беруть участь в одному тендері, можуть реєструватися на різних платформах – це жодним чином не впливає на хід торгів.

Навпаки, велика кількість майданчиків в електронних закупівлях Прозоро забезпечує здорову конкуренцію між учасниками та не допускає утворення монополії. Беззаперечними перевагами подібного підходу є підвищення якості обслуговування і зниження вартості необхідних державі товарів та послуг.


Акредитація тендерних майданчиків Прозоро

Перш ніж приєднатися до Прозоро, усі майданчики проходять тестування та отримують спеціальну акредитацію. Загалом існує чотири рівні акредитації: 1 і 3-ий розраховані на роботу із замовниками, 2 і 4-ий дають право майданчикам ProZorro працювати з постачальниками. Електронний майданчик «Української універсальної біржі» має усі чотири рівні акредитації. Відповідно, сайт tender.uub.com.ua підходить і замовникам, і постачальникам: натиснувши кнопку «Реєстрація в ProZorro» та пройшовши нескладну процедуру реєстрації, ви зможете брати участь або оголошувати закупівлі на одному з кращих торговельних майданчиків Прозоро. До того ж, перший і третій рівні акредитації надають оператору дозвіл проводити як допорогові (тендери з бюджетом до 200 000 грн. для товару або послуги та 1 500 000 грн. – при замовленні робіт), так і понадпорогові закупівлі.Замовник

Постачальник

Допорогові закупівлі

I рівень акредитації

II рівень акредитації

Понадпорогові закупівлі

III рівень акредитації

IV рівень акредитації


Особливості електронних закупівель на майданчиках Прозоро

Згідно з діючою Постановою Кабміну «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель і проведення авторизації електронних майданчиків» до операторів тендерних майданчиків Прозоро ставляться наступні вимоги:

Реєстрація відповідно до діючого українського законодавства.

 1. Внесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

 2. Відсутність незакритих справ про банкрутство.

 3. Отримання права на користування електронним майданчиком.

 4. Відсутність діючих економічних санкцій.

 5. Наявність офіційного доменного імені, на якому буде розміщуватися електронний майданчик.

Електронні майданчики Прозоро на зразок «Української універсальної біржі» зобов’язані забезпечити користувачам:
 1. Безперешкодний доступ до оголошення/участі в державних тендерах.

 2. Під час публікації тендерної документації – підтвердження особи, що її надає, за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису).

 3. Перевірку достовірності інформації, наданої під час реєстрації учасниками торгів.

 4. Фіксацію будь-яких дій користувача у системі публічних закупівель та при потребі надання цих відомостей контролюючим органам.

 5. Можливість вільно виконувати усі дії, пов’язані з проведенням або прийняттям участі у відкритих торгах.

 6. Захист приватної інформації від несанкціонованого доступу сторонніх осіб, перешкоджання витоку або форс-мажорному зникненню внесених даних.

Натискайте кнопку «Реєстрація в ProZorro», реєструйтеся на майданчику tender.uub.com.ua та приймайте участь у прибуткових закупівлях! Наші спеціалісти надають висококваліфіковану інформаційну та технічну підтримку. За більш детальною інформацією звертайтеся на гарячу лінію (044) 221-22-02.