Порядок проведення аукціону на право оренди землі зазначений у Законі № 2195 та передбачає публічні електронні торги на майданчиках системи Прозорро.Продажі. Вони стартували 01 липня 2021 року. Саме цього дня закінчилася дія мораторію на продаж сільгосп ділянок, через який близько 7 млн. українців були позбавлені права на вільне володіння своїм майном.

Оновлений порядок проведення аукціону по оренді землі в Україні

Наразі українське суспільство гаряче обговорює наступні питання:

  1. Які оновлені правила проведення аукціону по оренді земельних ділянок?

  2. Чи не спровокує початок функціонування ринку землі утворення агропромислових монополій?

  3. Якою буде першочергова вартість 1 га сільськогосподарських угідь та як вона зміниться згодом?

  4. Чи стануть представники малого бізнесу рівносильними учасниками ринку?

  5. Як земельна реформа змінить українську економіку та добробут громадян?

Однак прозорість нової процедури досі викликає дискусії в суспільстві. Уряд вирішив цю проблему, ухваливши Закон про застосування електронних торгів для здачі аграрних угідь в оренду. Не допустити використання старих корупційних схем допоможе система Прозорро.Продажі.

Завдяки її роботі та офіційних майданчиків протягом останніх п’яти років відбулося 382 тисячі онлайн-аукціонів. У результаті Держбюджет отримав 41 млрд. грн. прибутку від чесного та економічно ефективного продажу різноманітних об’єктів, які раніше не могли приносити належний дохід.

Долучитися до вигідних та неупереджених торгів може кожен охочий. Для цього потрібно зробити лише кілька простих кроків: зареєструватися на акредитованому майданчику, наприклад, Української універсальної біржі та сплатити внески (гарантійний та реєстраційний).

Як проходить аукціон на оренду землі на майданчику УУБ

Важливим кроком на шляху до відкритої реалізації державних і комунальних активів став запуск онлайн-торгів ділянками сільськогосподарського призначення у системі Prozorro.Sale. На акредитованих майданчиках на зразок sale.uub.com.ua сьогодні можна придбати все, що завгодно, – різні види транспорту, житлову та комерційну нерухомість, промислові комплекси, необроблену деревину, дозволи на користування надрами тощо.

Щоб у вас не виникало питання, як виграти аукціон на оренду землі, довіртеся професіоналам Української універсальної біржі. На нашому майданчику ви отримаєте підтримку найкращих фахівців у різноманітних галузях, а також знайдете всю потрібну інформацію щодо процедури проведення публічних аукціонів, зокрема з продажу земельних ділянок, та діючих цін на об’єкти.

Слідкувати за виставленням нових лотів у систему Прозорро.Продажі допоможуть спеціальні боти у Viber і Telegram та електронна розсилка від УУБ. Налаштовуйте та отримуйте моментальні сповіщення про торги аграрними угіддями. Читаючи сторінку Української універсальної біржі у Facebook, ви будете в курсі останніх новин про реалізацію державного майна.