Налагодження порядку проведення земельних аукціонів гостро стояло від моменту ухвалення у 2020 році Закону про обіг сільськогосподарських ділянок. Продаж аграрних угідь, зокрема приватних, роками був недоступний для українців. Він став предметом політичних спекуляцій та маніпулювання суспільними настроями.

Зацікавлені особи постійно намагалися довести, що не можна дозволяти вільні торги с/г ділянками, адже вони зруйнують аграрний сектор України. Натомість у прогресивних країнах земля стала таким самим товаром, як і будинок чи автомобіль. Це означає, що їх можна не тільки успадкувати чи здати в оренду на не цілком вигідних умовах, а й реалізувати за ринковою ціною на чесних аукціонах, а також обміняти або зробити заставним майном для оформлення кредиту.

Порядок проведення земельних аукціонів в Україні на Prozorro.Sale

Ухвалюючи Закон № 2178-10, уряд України залишив собі ще 14 місяців для підготовки до початку торгів, зокрема для розробки усієї нормативно-правової бази, що регулювала б діяльність агросектору. Також цей період був потрібним для усвідомлення та прийняття змін суспільством.

Низка важливих законодавчих процесів відбулися за останні місяці перед відкриттям ринку землі. Державні ділянки були передані місцевим громадам, відповідно до Закону № 2194. Отже, в аграрному бізнесі відбулася децентралізація, що допоможе розвитку галузі. А також був затверджений електронний формат проведення аукціонів з продажу ділянок сільськогосподарського призначення.

Для останньої процедури в Україні з 2016 року створений необхідний сучасний функціонал – система Прозорро.Продажі. На спеціальних майданчиках на зразок Української універсальної біржі в онлайн режимі успішно проводяться торги, на яких реалізуються чи надаються в тимчасове користування сотні активів, що перебувають у державній, комунальній чи приватній власності. Порядок проведення земельних аукціонів з 01 липня 2021 року також передбачає аукціони на Prozorro.Sale.

Проведення земельних аукціонів буде доступним на майданчику УУБ

Головними перевагами торгів у системі Прозорро.Продажі над звичайними аукціонами є рівність прав для всіх учасників та відкритість кожного етапу, за якими можна спостерігати у режимі реального часу і повідомляти, якщо ви виявили порушення. Ліквідація корупційних схем, корисних зв’язків, тіньових ринків відбувається завдяки офіційним електронним майданчикам.

При проведенні земельних аукціонів перемагає той, хто зробив найбільшу ставку. Уся процедура, включно з поданням цінової пропозиції, відбувається анонімно. Про учасників торгів ми дізнаємося після їх закінчення. Отже, неможливо обрати «потрібного» кандидата чи якось по-іншому вплинути на хід аукціону.

Для того, щоб переглядати перелік лотів та змагатися за них, потрібно зареєструватися на майданчику sale.uub.com.ua. Зв’язуйтеся із нашими консультантами за телефоном (044) 221-32-33. Отримуйте сповіщення про торги аграрними угіддями, налаштувавши Telegram-бот та Viber-бот від УУБ.