Після того, як уряд України дозволив громадянам вільний продаж та купівлю аграрних угідь, було ухвалено і порядок проведення земельних торгів. Він передбачає прозорі електронні аукціони. Вони припинять усі дискусії в суспільстві щодо зловживання та застосування корупційних схем під час передачі прав власності на ділянки с/г призначення.

Порядок проведення електронних земельних торгів, згідно із Законом №2195

Незадовго до початку проведення земельних торгів Верховна Рада затвердила кілька важливих законопроектів. Вони стосуються передачі ділянок сільськогосподарського призначення у власність ОТГ та реалізації цих земель через електронні аукціони в системі Прозорро.Продажі.

А розпочалася земельна реформа ще навесні 2020 року, коли Президент підписав Закон, який скасовує багаторічний мораторій та дозволяє реалізацію аграрних угідь. Останні 20 років українці могли лише здавати власні наділи в оренду чи передавати їх у спадок. Таким чином обіг земельних ресурсів в Україні не був повноцінним. Новий Закон № 2178-10 повернув землевласникам законне право на вільне володіння своїм майном.

Однак відсутність механізму справедливого ціноутворення не викликає довіри громадян до нового ринку. Також власники земельних ділянок переймаються справедливістю та прозорістю процесу купівлі-продажу. Не допустити незаконних махінацій допомагає вже перевірена система Прозорро.Продажі.

Порядок проведення земельних торгів в онлайн-форматі підіймає ринкові відносини на вищий рівень. Для участі в електронних аукціонах, які з кожним днем набирають популярність, потрібно тільки мати комп’ютер та доступ до Інтернету. Результати таких торгів неможливо підробити, адже вони визначаються системою автоматично.

Майданчики Прозорро.Продажі проводять боротьбу з тіньовими схемами з 2016 року. Завдяки їм залучається більша кількість учасників, створюється конкуренція між ними, отже, активи продаються швидше і за справді ринковою ціною.

Земельні торги та порядок їх проведення на майданчику УУБ

Для участі в аукціонах з продажу земельних ділянок як для учасників, так і для організаторів потрібно пройти попередню реєстрацію на акредитованому майданчику на зразок Української універсальної біржі. Порядок проведення електронних земельних торгів передбачає виставлення окремих лотів з державними та комунальними угіддями.

В оголошенні землевласник повинен вказати всі технічні характеристики об’єкта та його початкову ціну. Учасники ж діють за наступним алгоритмом: обирають лот, сплачують грошові внески, подають заявку через особистий кабінет на майданчику УУБ, перемагають на торгах та отримують вигідний об’єкт. При цьому кожен охочий може спостерігати за процесом реалізації товару в режимі реального часу та контролювати прозорість процедури.

Більш детальну інформацію вам повідомлять менеджери майданчика sale.uub.com.ua за телефоном (044) 221-32-33. Скористайтеся нашими ботами у Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх лотів, що з’явилися у системі Прозорро.Продажі.