Вже більше шести місяців продаж лісоматеріалів, заготовлених протягом року українськими лісівниками, частково здійснюється через електронні аукціони Прозорро.Продажі. До подібного кроку владу підштовхнув великий рівень корупції у даній галузі. Через непрозорість процесу та тотальну корупцію держава щороку втрачала мільйони гривень, а частина лісгоспів взагалі були збитковими.

Починаючи з 01 лютого 2020 р. завдяки кожному прозорому аукціону з продажу лісоматеріалів держбюджет в сумі отримав 200 млн. грн. прибутку. Тож вже зараз Міністерство із захисту довкілля і природних ресурсів працює над розширенням даного напрямку.

Особливості публічної реалізації лісоматеріалів в електронній системі Прозорро.Продажі

Згідно прийнятим в Україні нормативам, лісоматеріали характеризують як різні види деревної сировини, що навіть після зрубування зберігає свої природні властивості. Їх отримують з цілих дерев або хлистів, розділених на окремі частини вздовж або впоперек. Поділ лісоматеріалів для подальшого продажу відбувається шляхом розпилювання, розколювання, обстругування або фрезерування. Залежно від способу розділення, на аукціоні з продажу лісоматеріалів можна знайти колоту або круглу сировину з дерев хвойних і листяних порід.

Згідно з Постановою Кабміну №1178 «Про впровадження пілотного проекту з реалізації необробленої деревини на електронних торгах», зараз у аукціонах Прозорро.Продажі приймають участь лише великі лісгоспи, річний прибуток яких складає щонайменше 10 млн. грн. При цьому обов’язковий продаж лісоматеріалів обмежується тільки великими лотами – від 150 куб. м.

Однак, враховуючи популярність даної продукції, у найближчому майбутньому на аукціони Prozorro.Sale виставлятимуть усю деревину. Над змінами до Постанови №1178 вже працює Міністерство природних ресурсів і захисту довкілля. Передбачається, що реалізація навіть невеликих лотів має бути повністю прозорою, а її результати – відкритими для усіх бажаючих. Комісію за успішний аукціон планують знизити втричі – до 0,5%, а внесок за реєстрацію на спеціальних майданчиках, наприклад Українській універсальній біржі, взагалі відмінити. Так уряд хоче стимулювати учасників та залучати до торгів якомога більше покупців, зокрема представників приватного бізнесу.

Прийняти участь в аукціоні з продажу лісоматеріалів на майданчику sale.uub.com.ua

Правильно обрана платформа для участі в аукціоні з продажу лісоматеріалів – гарантія вашої перемоги. Реєструючись на електронному майданчику Української універсальної біржі, ви обираєте команду професіоналів, які мають великий досвід та швидко вирішують поставлені завдання. Ми допоможемо вам освоїтися у сфері онлайн-торгів Прозорро.Продажі, знайти потрібні лоти та обрати правильну стратегію, яка забезпечить успіх. Для цього достатньо звернутися до наших консультантів за телефоном (044) 221-32-33.

Дізнавайтеся актуальні новини про продаж лісоматеріалів на аукціонах Prozorro.Sale за допомогою електронної розсилки або зручних ботів у Вайбер та Телеграм.