З 01 лютого 2020 року майже кожен аукціон з продажу необробленої деревини у Рівному проводиться на електронних майданчиках Прозорро.Продажі. Саме в цей день набула чинності постанова Кабінету Міністрів №1178 «Про реалізацію необробленої деревини на онлайн-аукціонах».

Особливості продажу необробленої деревини у Рівному через аукціони Prozorro.Sale

Необробленою деревиною в Україні вважаються усі деревні матеріали, які отримують після розпилювання на частини цілих колод або повалених дерев. Після цього їх відправляють на переробку, використовують у промисловості або народних ремеслах. Раніше заготовлену сировину вітчизняні лісгоспи виставляли на прозорі аукціони за бажанням, здебільшого користуючись можливістю збути ліс шляхом укладення прямих договорів.

До запровадження обов’язкового продажу необробленої деревини у м. Рівне на аукціоні Prozorro.Sale, лісозаготівельні організації напряму співпрацювали з деревообробними компаніями. Здавалося б, навіщо в цій процедурі потрібні посередники? Чимало відповідальних осіб користувалися непрозорістю та непублічністю укладених угод. За зачиненими дверима цінний ресурс збували за значно нижчою ціною, а причетні особи отримували винагороди «в конвертах».

Новий проект був розпочатий Міністерством енергетики і захисту довкілля спільно з ДП «Прозорро.Продажі» за участі провідних експертів Державного агентства лісових ресурсів та Офісу ефективного регулювання BRDO. Його головною метою стало створення дійсно прозорого ринку деревини, контролювати який зможе не тільки держава, а й звичайні громадяни.

Як і в інших регіонах України, у Рівному на продаж необроблену деревину на аукціон, що проходить в електронному форматі, повинні виставляти великі організації, які за рік отримали принаймні 10 мільйонів гривень чистого доходу. Також поки що на торгах ви знайдете лише лоти, мінімальний обсяг яких становить 150 куб. м, а стартова ціна починається з 200 000 грн.

Знайти аукціон з продажу лісу-кругляку у м. Рівне на майданчику sale.uub.com.ua

Реалізація необробленої деревини – відносно новий напрямок на Прозорро.Продажі, однак він швидко набирає оберти. Так, усього за два місяці проведення електронних аукціонів, як по всій Україні, так і у місті Рівному, лісгоспам вдалося заробити 88 млн. грн.

У багатьох торгах переможцями стали саме клієнти майданчика Української універсальної біржі. І це не дивно, адже ми забезпечуємо якісну підготовку, юридичну і технічну підтримку на кожному етапі проведення онлайн-аукціону з продажу необробленої деревини у Рівному.

Станом на червень 2020 р. на майданчиках на зразок sale.uub.com.ua проведено 12 500 електронних торгів. В цілому ж за п’ять місяців покупці, зареєстровані на онлайн-платформі УУБ, сплатили майже 30% від загальної суми прибутку.

Хочете перемогти на торгах необробленою деревиною? Звертайтеся до наших консультантів - (044) 221-32-33. Слідкуйте за новинами біржі на офіційній Facebook-сторінці, а також підписуйтеся на наші зручні боти у Viber і Telegram.