Вільний продаж землі сільгосппризначення – питання, яке турбує українське суспільство останні 20 років. Суттєві зміни очікують нас вже через рік. 31 березня Верховною Радою було ухвалено довгоочікуваний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відповідно, з 01 липня 2021 р. нарешті дозволяється продаж сільгосп землі, проте цей процес матиме ряд обмежень.

Продаж сільгосп землі має відбуватися через електронні аукціони ProZorro.Sale

На сьогоднішній день площа сільськогосподарських угідь в Україні складає майже 43 мільйона гектарів, а це 70% від загального земельного фонду нашої держави (більше 60 млн. га). З них майже 79% відводяться під ріллю і багаторічні насадження, 13% складають пасовища, більше 8% - сіножаті. Незважаючи на скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення, країні варто зробити ще багато кроків для налагодження повноцінного ринку землі. Зокрема, привести до ладу дані Державного земельного кадастру і Реєстру права на нерухоме майно.

Варто відзначити, що українські ґрунти є дуже родючими, а майже половину сільгосп землі, продаж якої почнеться за 15 місяців, становлять відбірні чорноземи. З набуттям чинності нового закону реалізації підлягатимуть 41,5 млн. га сільськогосподарських угідь, з яких більше 10 млн. га належать державі, а 31 млн. га перебувають у приватній власності. Відповідно, майже 7 млн. людей-власників паїв зможуть виставити на продаж землю сільгосппризначення – а це кожен шостий українець. На жаль, чимало чиновників намагатимуться збагатитися, отримуючи відкати за реалізацію найкращих ділянок конкретним особам за максимально низькою ціною. Не допустити корупційні махінації під час продажу с/г землі допоможуть прозорі аукціони ProZorro.Sale.

Особливості продажу сільгосп землі на майданчику sale.uub.com.ua

Від самого початку метою діяльності ДП «Прозорро.Продажі» стала боротьба з тіньовими схемами та «договорняками» у сфері реалізації/здачі в оренду державної, комунальної і приватної власності. За три роки роботи системи на спеціальних електронних майданчиках на зразок «Української універсальної біржі» було проведено 272 тис. публічних аукціонів, де продавалися квартири, житлові будинки, промислові приміщення, легкові і вантажні автомобілі, земельні ділянки під будівництво та багато іншого.

Завдяки чесності та прозорості торгів держава вже отримала 24 млрд. грн. прибутку. Зрозумілі, а головне однакові для всіх правила гри приваблюватимуть до аукціонів з продажу землі сільгосппризначення велику кількість учасників, а переможець компенсує її реальну ринкову вартість. Дізнатися більше про торги с/г землею ви зможете у консультантів майданчика sale.uub.com.ua – телефонуйте за номером (044) 221-32-33. Також отримати актуальну інформацію про електронні аукціони з продажу сільгосп землі можна, підписавшись на Email-розсилку біржі або обравши зручний Telegram-бот.