Відкриття повного Реєстру арештованого майна – ще один шлях у боротьбі з корупцією. Суспільство давно чекало на цей крок, який, в свою чергу, пришвидшує запуск прозорої реалізації арештованих активів на майданчиках ProZorro.Sale.

Для чого створювався Реєстр арештованого майна в Україні?

Тестовий варіант Реєстру арештованого майна Національне агентство з розшуку і менеджменту активів почало формувати ще у грудні 2019 року. Це сталося після офіційної заяви колишнього Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про переведення у найближчий час аукціонів з продажу конфіскованого майна на майданчики ДП «Прозорро.Продажі».

Існуюча сьогодні система електронних торгів арештованими активами, роботу якої координує Міністерство юстиції, має занадто багато недоліків. Зокрема, найбільш «цікаві» об’єкти могли неправильно описати та продати за значно нижчою ціною конкретній особі. На противагу цьому, Прозорро.Продажі регулярно на практиці доводять, що електронні аукціони в Україні можуть і мають бути публічними та незаангажованими, а також не залежати від тих, хто платить незаконні відкати чи має більше зв’язків. За три роки існування на акредитованих майданчиках, в тому числі і онлайн-платформі «Української універсальної біржі», було проведено 269 тис. електронних аукціонів, завдяки яким держбюджет додатково отримав 23,7 млрд. грн.

Підтримати концепцію дійсно чесних і прозорих торгів також допоможе Єдиний реєстр арештованого майна. Завдяки йому майбутні власники зможуть дізнатися всю історію виставленого на аукціон об’єкта – причину вилучення, наявність незакритих судових справ чи кримінальних проваджень. Це також унеможливлює незаконні махінації з подібним майном та зміцнить довіру громадськості до правоохоронних органів.

Відомості з Єдиного реєстру арештованого майна – обов’язкова умова аукціонів на ProZorro.Sale

Загальний Реєстр арештованого майна став доступний широкому загалу у лютому – на цей час до нього потрапило більше 2 000 заблокованих об’єктів. Його основна мета – узагальнити та актуалізувати наявну інформацію, а також прискорити синхронізацію даних між Автоматизованою системою виконавчого провадження, окремими Реєстрами судових рішень і досудових розслідувань.

Прийняти участь у торгах матеріальними активами, що були арештовані державною виконавчою службою, усі бажаючі зможуть на електронному майданчику sale.uub.com.ua. Завдяки Реєстру арештованого майна та порадам наших фахівців ви точно не купите «кота в мішку».

Є питання? Задайте їх нашим консультантам - (044) 221-32-33. Також дізнатися більше про участь у відкритих аукціонах ProZorro.Sale можна з навчальних відео – їх ви знайдете на YouTube-каналі біржі. Наші ІТ-спеціалісти зробили все, щоб користуватися майданчиком було легко та зручно. Обов’язково підписуйтеся на регулярну електронну розсилку та «розумний» Telegram-бот – вчасно отримуйте сповіщення про прибуткові аукціони!