Завдяки відкриттю ринку продажу землі в Україні стане можлива справедлива зміна власників ділянок сільгосппризначення на засадах чесної конкуренції.

Протягом довгих років українська влада постійно продовжувала мораторій на купівлю-продаж земельних паїв. Резонансна подія, що сталася у квітні минулого року, надасть землевласникам право на розпорядження угіддями та збільшить ефективність агросектору країни. Мова йде про підписання Закону № 2178-10 про обіг с/г земель.

Відкриття ринку продажу землі – важлива подія для України

Експерти прогнозують покращення української економіки завдяки створенню чесного ринку продажу землі. Натомість діючий до 2020 року мораторій блокував позитивні зрушення в агросекторі і обмежував права землевласників на розпорядження сільгосп ділянками. Вони могли лише здавати їх іншим особам в оренду. Влада пояснювала таку обмеженість ринку відсутністю відповідної інфраструктури.

Дискусії, що довгий час точилися навколо земельного питання, нарешті привели до прийняття Закону про продаж земель. Тож уже з липня цього року нові власники зможуть отримувати від аграрних угідь ще більше прибутку. А додаткові інвестиції дозволять створити нові робочі місця та розвивати виробництво с/г продукції.

Фермерські господарства України зможуть перетворити землю в актив та пришвидшити економічне зростання завдяки довгостроковому фінансовому плануванню. Ось чому створення цивілізованого ринку землі – це важливий крок для країни, що рухається у демократичному напрямку. Однак українці турбуються, чи не скуплять найкращі ділянки іноземні інвестори? Президент зобов’язався висунути це питання на референдум.

Забезпечити відкритість та прозорість майбутнього ринку допоможуть електронні аукціони у системі Прозорро.Продажі. Стати учасником таких торгів можна, зареєструвавшись на майданчику Української універсальної біржі. Публічна і неупереджена система була створена у 2016 році та забезпечила стабільний дохід у бюджети різних рівнів, ліквідувавши корупційні схеми у багатьох напрямках.

Продажі на земельному ринку – як відбуватиметься реалізація ділянок

Реалізація державних і комунальних активів відбувається у сучасному та відкритому онлайн-форматі, що дозволяє контролювати прозорість цього процесу відповідними органами. Анонімність під час участі в аукціонах забезпечує об’єктивність у визначенні переможця та відсутність дискримінації. Ось чому функціонування ринку продажу землі найдоцільнішим буде у системі Prozorro.Sale.

Ставайте учасником відкритих торгів на майданчику Української універсальної біржі та купуйте державні і комунальні об’єкти за вигідними цінами. Зручність платформи sale.uub.com.ua дозволяє швидко пройти процедуру реєстрації та знайти потрібний аукціон.

За допомогою Viber-бота, Telegram-бота та Email-розсилки від УУБ ви будете отримувати сповіщення про нові лоти та не пропустите початок торгів. Актуальні новини шукайте на нашій сторінці у Facebook.