Важливою складовою економіки України є ринок землі, земельна рента на якому встановлюється відповідно до норм, визначених Земельним кодексом. Довгий час єдиною формою землекористування була оренда, яка передбачає передачу ділянки на певний строк за орендну плату іншій особі для ведення господарства на основі договору.

Але після прийняття Верховною Радою Закону № 2178-10 у березні 2020 можна буде продавати аграрні угіддя. Як наслідок ринок землі в Україні запрацює повноцінно та приноситиме належний дохід у Держбюджет.

Ринок землі і рентні відносини та їх зміна після прийняття Закону № 2178-10

Агросектор в Україні довгий час існував лише на земельно-орендних відносинах між власниками паїв та суб’єктами господарювання. Ринок землі і рента передбачають оплату за користування аграрними угіддями. Вона забирається шляхом рентних платежів з гектара паїв. А її встановлення проводиться згідно з економічною оцінкою, що подана в державному земельному кадастрі.

Саме таким чином довгі роки відбувалось функціонування сфери земельних ресурсів. Однак 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила Закон № 2178-10, що дозволяє продаж аграрних угідь з 01 січня 2024 року для юридичних, а для фізичних осіб вже з 01 липня 2021 року. Останні зможуть придбати ділянки площею до 100 га, а представники приватного бізнесу – до 10 000 га.

Природно-ресурсний потенціал українських земель та світовий попит на них постійно зростає. Зважаючи на ці фактори, а також на вигідне розташування до потенційних ринків збуту, наші виробники с/г продукції є конкурентними серед інших держав.

Передбачається подальше ефективне інвестування в розвиток агросектору, а також зростання продуктивності завдяки сучасним технологіям обробки землі. Експерти прогнозують, що це вдвічі підвищить кількість експорту результатів виробництва.

Ось чому придбати земельну ділянку – це вигідна інвестиція. Для того, щоб реалізація аграрних угідь проходила за чесними правилами та у рамках здорової конкуренції, варто скористатися уже перевіреною системою Прозорро.Продажі. Публічні аукціони завдяки анонімній процедурі дозволять встановити справедливу ринкову ціну на землю.

Ринок оренди землі та подальший продаж паїв на майданчиках системи Prozorro.Sale

Ринок оренди землі регулюється відповідним Законом № 161-XIV (1998). Під землекористуванням розуміють використання корисних властивостей ділянки певним суб’єктом господарювання. Він має право розпоряджатися лише виробленою продукцією і доходом від її продажу.

Але уже з липня 2021 року ви матимете змогу придбати аграрні угіддя та стати учасником повноцінного ринку землі. Тому поспішайте зареєструватися у системі Прозорро.Продажі за допомогою майданчика Української універсальної біржа. Слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Facebook, щоб не проґавити початок продажів.

Також майданчик sale.uub.com.ua пропонує вам скористатися Telegram-ботом, Viber-ботом та підключити Email-розсилку, за допомогою яких ви зможете дізнаватися про появу нових аукціонів.