Уся Україна вже більше року обговорює запуск торгів землею та ціноутворення на повноцінному ринку. Це відбудеться уже за кілька тижнів. Наразі ми ще не можемо робити якісь конкретні припущення, адже наша країна не має як такого досвіду в реалізації земельних ділянок. Щодо вартості 1 га аграрних угідь, то вона буде залежати від рівня конкуренції на конкретній території та нормативної грошової оцінки.

Торги на землю з’являться у системі Прозорро.Продажі вже за лічені тижні

Відповідно до нових законодавчих актів, приватні землевласники скоро зможуть реалізувати своє майно на земельних торгах у системі Прозорро.Продажі. Це досить вигідна можливість, адже стартова ціна, яку наразі експерти оцінюють у 20-30 тис. грн. за 1 га, на аукціонах зросте ще в кілька разів. На вартість впливає і безпосереднє розташування аграрних угідь. У випадку віддаленості від ділянок, які обробляє чи планує обробляти покупець, ціна буде істотно нижчою.

Поки що основними фігурантами нового земельного ринку стануть фізичні особи, а приватні компанії матимуть можливість долучитися до нього лише із 2024 року. Вони зможуть запропонувати значно вищу ціну власникам паїв, більшість з яких ще не готові продавати свої активи. Для фермерів, які планують придбати ділянки сільськогосподарського призначення, держава має забезпечити фінансову підтримку – гнучку систему податків та доступне кредитування.

Серед пріоритетних проблем новоствореного ринку сьогодні існують наступні: прозоре формування вартості угідь та їх доступна реалізації за зрозумілими правилами. Пересічні громадяни переймаються тим, що при оформленні договорів купівлі-продажу їх сторони можуть проводити корупційні махінації. Ця болюча тема для української економіки є основним фактором неприйняття суспільством земельної реформи.

Але Україна має дієве рішення для боротьби з тіньовими схемами – електронну систему Прозорро.Продажі, яка працює майже 5 років у різних напрямках державної економіки за допомогою електронних майданчиків на зразок Української універсальної біржі.

Державні торги землею проходитимуть на майданчику УУБ

Зробити торги по землі чесними та неупередженими і вирішити проблеми з конкуренцією та ціноутворенням на ринку с/г угідь зможуть електронні аукціони у системі Prozorro.Sale. Вона допомагає ефективно та відкрито реалізувати державне і комунальне майно через спеціальні акредитовані майданчики.

Аукціони у режимі онлайн на платформі Української універсальної біржі мають високий рівень довіри населення. На даний момент у системі Прозорро.Продажі їх пройшло уже понад 372 тисячі. А загальний дохід, який допомагає розвивати територіальні громади, складає майже 39 млрд. грн.

Для того, щоб відслідковувати всі актуальні лоти, зокрема із земельними ділянками, реєструйтеся на майданчику sale.uub.com.ua та підключайте наші спеціальні Telegram- та Viber-бот. А також підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook, щоб не пропустити новини про відкриття ринку землі.