Наразі питання прозорості торгів земельними ділянками стоїть як ніколи гостро, адже вони розпочнуться вже за лічені тижні. Потенційних землевласників хвилює питання встановлення справедливої ринкової ціни на угіддя.

Закон № 552-ІХ розпочав важливу для України земельну реформу. Саме тому влада має акумулювати всі сили для досягнення об’єктивності та відкритості на ринку, а також проведення аукціонів з продажу землі максимально ефективно.

Придбати земельну ділянку на торгах можна буде уже найближчим часом

Весною минулого року влада України пішла на рішучий крок – ухвалила Закон про обіг сільськогосподарських земель. Він передбачає відкриття ринку та початок торгів з продажу земельних ділянок уже з 01 липня 2021 року. Саме з цього дня, згідно із законом, фізичні особи отримають право на вільний продаж та купівлю аграрних угідь.

Експерти наголошують на позитивних зрушеннях, які чекають українську економіку після запуску повноцінного земельного ринку. А потрібний досвід ми зможемо перейняти у європейських країн-партнерів. Президент Зеленський, підписуючи Закон про землю, наголошував на тому, що громадян довгі роки позбавляли законного права на розпорядження своєю власністю, яке прописане в Конституції України.

Не один десяток років українці чекали на зняття мораторію та офіційного дозволу на продаж земель сільськогосподарського призначення. Але і досі знаходяться противники нового Закону, адже вони піддалися на залякування про необ’єктивно низькі ціни на важливий актив, високий рівень корупції, розпродаж найкращих ділянок можновладцям та іноземцям. Однак влада заспокоює громадян і переконує, що українська економіка потребує рішучих змін. А для чесного функціонування ринку та торгів на земельні ділянки у нас є надійний інструмент – система Прозорро.Продажі.

Сайтом торгів земельними ділянками стануть майданчики Прозорро.Продажі

Ще на момент розгляду законопроекту про продаж аграрних угідь Президент України назвав створення ринку землі неминучою, а головне – історично важливою подією. Оскільки наша країна розвивається у руслі демократичних відносин, кожен громадянин має законне право розпоряджатися своєю власністю.

Щодо приватних землевласників, то їм належить більша частина земельного фонду (65%) – це 28 млн. га. У державній власності перебувають 10 млн. га, але, відповідно до Закону № 2195, який був ухвалений 18 травня 2021 року, ці землі можна буде лише орендувати. А от приватні паї реалізовуватимуться на електронних торгах земельними ділянками. Ці, а також попередні норми, ухвалені в березні 2020 року, створили законодавче поле для розвитку агросектору та здійснення комерційних операцій із земельними наділами.

Завадити корупційним махінаціям на ринку землі допоможуть онлайн-аукціони у системі Прозорро.Продажі. Організацією і проведенням торгів земельними ділянками з 01 липня займатимуться офіційні майданчики, які підключені до Центральної бази даних. Саме таким чином відбувається робота системи Prozorro.Sale, яка майже 5 років тому змінила методи управління державними і комунальними активами. Майно, яким не користувалися роками, тепер швидко знаходить нових власників.

Державні торги земельними ділянками на майданчику УУБ

Реєструйтеся на електронному майданчику Української універсальної біржі, щоб не пропустити перші торги по земельних ділянках. А лоти із угіддями сільгосппризначення, які належали неплатоспроможними банкам, виставлені на онлайн-аукціони уже зараз. У відкритому доступі знаходяться дані про кожні торги, а стати їх учасником можуть усі охочі.

На майбутньому земельному ринку буде наявна вся технічна та юридична база, яка гарантуватиме неупереджені умови для створення прозорих земельних відносин. Набуття права власності на сільськогосподарські наділи буде проходити за публічною процедурою аукціону у системі Прозорро.Продажі під пильним наглядом контролюючих органів.

На майданчику sale.uub.com.ua ви отримаєте доступ до державних і комунальних активів у різних сферах, наприклад, об’єкти спиртової галузі, необроблена деревина тощо. Підключайте Viber- та Telegram-бот для ще зручнішого користування майданчиком.