Згідно ухваленого Верховною Радою ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», з 01 липня 2021 року в нашій державі почнуть проводити торги по землі, що використовується для виробництва аграрної продукції. Що це означає та як в майбутньому відбуватиметься реалізація сільськогосподарських угідь?

Торги по землі в електронній системі Прозорро.Продажі

Питання продажу с/г землі регулярно піднімалося в українському суспільстві протягом останніх десятиліть. На сьогоднішній день ми володіємо безцінним ресурсом – надзвичайно родючим чорноземом, завдяки якому Україна являється одним з найбільших світових постачальників аграрної продукції. Тож від початку варто потурбуватися про те, щоб механізм проведення земельних торгів був позбавлений корупційної складової.

Наразі в країні площа сільськогосподарських угідь складає майже 43 млн. га – 70% від загального фонду. З них 10,4 млн. га – власність держави, втричі ж більша площа належить простим громадянам. Загалом кількість власників землі та фермерів-орендарів складає 25 млн. осіб – більше половини всього населення. І ті, і інші мають бути впевнені у прозорості торгів землею, у тому, що прості селяни не стануть жертвами окремих монополістів, які за безцінь скуплятимуть стратегічно важливий ресурс.

Забезпечити рівні права та можливості для всіх учасників, отримати інформацію про майбутнього власника, а головне – встановити на торгах землею конкурентоспроможні ціни допоможуть публічні аукціони Прозорро.Продажі. Торги в цьому випадку проводитимуться на спеціальних електронних майданчиках, зокрема сайті «Української універсальної біржі». Участь у них зможуть приймати звичайні громадяни України, а з 01 січня 2024 року – і юридичні особи, що попередньо зареєструвалися на одній із 44 акредитованих онлайн-платформ.

В даний момент завдяки майданчикам ProZorro.Sale відбулося 272 тис. прозорих торгів з продажу чи здачі в оренду приватних будинків, квартир, земельних ділянок, автомобілів, виробничих приміщень та обладнання. До публічних аукціонів долучилося 18 600 учасників, багато з яких є клієнтами майданчика УУБ. Завдяки проведеним торгам держава отримала 24 млрд. грн. прибутку. Відповідно, у такому форматі електронні торги землею с/г призначення стануть по-справжньому чесними та економічно ефективними.

Взяти участь у відкритих земельних торгах на електронному майданчику sale.uub.com.ua

На онлайн-майданчику «Української універсальної біржі» ви отримаєте кваліфіковану підтримку добре підготовлених спеціалістів. Сучасне програмне забезпечення та безліч навчальних матеріалів на YouTube-каналі УУБ допоможуть вам та вашим працівникам опанувати правила участі у торгах землею. Задайте свої питання персональному менеджеру - (044) 221-32-33. Отримуйте сповіщення про нові аукціони на електронну пошту, також підпишіться на зручний Telegram-бот та швидко обирайте торги потрібної категорії.