З 01 липня 2021 року відкриється ринок землі, ціни на якому повинні зрости до 1300-2500$ за 1 га. У зв’язку з цим експерти прогнозують покращення економічної ситуації та приріст ВВП. До 2024 року аграрні угіддя зможуть купувати тільки фізичні особи, а потім до цього процесу доєднаються представники приватного бізнесу.

Функціонування майбутнього ринку землі та ціноутворення на ньому

Україна є самодостатньою державою у сфері харчових продуктів за рахунок їх внутрішнього виробництва у великих обсягах. Ми є найбільшим виробником соняшникової олії у світі та маємо потенціал до збільшення об’ємів зернових культур, м’яса та молока.

Окрім цих товарів, наша держава є постійним експортером насіння олійних рослин, жирів тваринного та рослинного походження, яєць, натурального меду.

Прогнозується зростання експорту у два рази у найближчі п’ять років за рахунок підвищення продуктивності, інвестування в інфраструктуру та освоєння нових технологій обробки аграрних угідь. Від цих чинників буде залежати і ціноутворення на ринку землі.

Орних угідь в Україні налічується 35,2 млн. га, на яких вирощують різноманітні с/г культури. За цим показником ми посідаємо перше місце в Європі. Всього в нашій країні аграрні землі займають аж 70% площі – це майже 43 млн. га.

Окрім цього, важливим бонусом є те, що кількість родючого чорнозему складає 41% від загальної площі ґрунтів. Конкуренцію тут може скласти тільки територія вздовж канадських прерій. Чорнозем містить багато природних речовин, має низький рівень виснаження та добре утримує вологу. Саме завдяки цьому факту агросектор України вийшов на європейський рівень. Топ-споживачами нашої продукції стали Іспанія, Голландія, Польща, Німеччина, Італія.

Ціни на ринку землі в Україні на майданчику УУБ

Земельні активи України сьогодні значно недооцінюють, хоча вона є однією з провідних аграрних країн світу. До прийняття Закону «Про продаж земель сільськогосподарського призначення» угіддя могли лише здаватися в оренду, причому ціна землі на ринку землі була значно меншою у порівнянні з розвиненими країнами.

Після проведеної реформи ми очікуємо на позитивні зміни у цій сфері економіки. Продаж земель сільгосппризначення має відбуватися на акредитованих майданчиках Прозорро.Продажі таких, як Українська універсальна біржа. Саме така процедура реалізації державних активів забезпечує прозорість та неупередженість, а також значні доходи у держбюджет. За чотири роки роботи електронної системи вони сягнули майже 30 млрд. грн.

Ви вже зараз можете зареєструватися на сайті sale.uub.com.ua та брати участь у торгах, на яких реалізуються найрізноманітніші об’єкти: від офісного крісла до спеціальних дозволів на користування надрами. Перевагою майданчика УУБ є зручний клієнтський сервіс. Щоб ви швидше дізнавалися про нові аукціони, ми створили Telegram-бот та Viber-бот. Фахівці Української універсальної біржі завжди готові прийти на допомогу та проконсультувати вас щодо майбутнього ринку землі та цін на с/г ділянки. Долучайтеся до нашої сторінки у Facebook та YouTube-каналу.