В Україні купити арештоване майно можна за допомогою спеціалізованої системи електронних аукціонів, відкритої Міністерством юстиції у 2015 р. Однак через збільшення кількості порушень та незаконних махінацій даний інструмент визнано неефективним, про що взимку 2019 р. на прес-конференції повідомив Прем’єр-міністр України О. Гончарук.


Як швидко і зручно купити арештоване майно на майданчиках Прозорро.Продажі?

Ще п’ять років тому купити арештоване майно в Україні можна було лише на звичайних офлайн-аукціонах. Нерідко цим користувалися нечесні чиновники, хибно складаючи опис майна та навмисно занижуючи вартість найприбутковіших об’єктів. Внаслідок таких дій лише протягом 2012-2013 рр. держава втратила більше 1 мільярда гривень прибутку. Створена пізніше система електронних торгів арештованим майном передбачала реалізацію конфіскованих активів через глобальну мережу Інтернет.

Новий підхід дозволив продавати «проблемні» товари набагато швидше та ефективніше. Так, за цей час купити арештоване майно в Україні можна було на одному з 60 000 онлайн-аукціонів, які поповнили держбюджет на 1 500 000 000 грн.

Однак наприкінці 2019 р. влада повідомила про численні порушення та скарги, які постійно надходять на адресу нинішніх електронних торгів. Заплативши хабар, недобросовісні учасники могли купити арештоване майно зі значною знижкою. Тож уряд прийняв безапеляційне рішення використовувати для продажу конфіскованих активів майданчики Прозорро.Продажі. Ця система вже давно стала не тільки зручним, а й економічно вигідним способом реалізовувати різноманітні об’єкти державної та комунальної власності.

За три роки існування завдяки прозорим аукціонам, які проходять зокрема і на майданчику Української універсальної біржі, держбюджет поповнився на 25,6 млрд. грн. За цей час у системі зареєструвалися 20 тис. учасників, що свідчить про високий рівень довіри громадськості. Також залучення більшої кількості потенційних покупців створює найкращі умови для вільної ринкової конкуренції. На Прозорро.Продажі арештовані об’єкти будуть реалізовані на найвигідніших для продавця умовах.

В Україні купити арештоване майно можна на майданчику sale.uub.com.ua

Досі вагаєтеся, де купити арештоване майно? Краще всього це зробити на електронному майданчику Української універсальної біржі! Ми від самого початку тісно співпрацюємо з ДП «Прозорро.Продажі». Якісна технічна підтримка та високий рівень клієнтського сервісу – наші беззаперечні переваги. А завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу та докладним відео-інструкціям ви швидко навчитеся працювати з модулем ProZorro.Sale.

Вчасно отримати інформацію про аукціони, на яких можна купити арештоване майно, допоможе наша Email-розсилка та «інтелектуальний» Telegram-бот. Підписуйтеся на сторінку біржі у Facebook, заходьте на майданчик УУБ, обирайте цікаві аукціони за допомогою зручної форми пошуку і робіть переможні ставки!