Проведення торгів на земельні ділянки в Україні розпочнеться 01 липня 2021 р. Для нашої держави це безпрецедентний крок, адже майже весь період незалежності власники сільськогосподарської землі були позбавлені права на власний розсуд використовувати цей унікальний актив.

Правила проведення торгів земельних ділянок в електронній системі Prozorro.Sale

Ухваливши навесні 2020 року резонансний ЗУ «Про обіг сільськогосподарських угідь», влада отримала цілий рік на підготовку відповідної правової бази, що має зробити проведення торгів на земельні ділянки максимально чесним та прозорим. Водночас українці мали більше часу, щоб усвідомити нові можливості, які відкриваються перед власниками паїв та невеликих фермерських господарств.

З метою не допустити скупки найбільш родючих земель великими корпораціями-монополістами, уряд встановив ряд обмежень. Навряд чи справа дійде до захоплення ринку місцевими олігархами, так як купити земельну ділянку на торгах поки що дозволяється виключно фізичним особам і лише у розмірі не більше 100 га. Передбачається, що спеціально створені портали, у тому числі Центральна база даних Прозоро.Продажі, допоможуть виявляти порушення. Зокрема, наявність у потенційного покупця «зайвих» гектарів чи спроби оформити придбані ділянки на підставних осіб.

У підписаному Президентом 24 червня 2021 р. законі «Про реалізацію державної і комунальної землі на електронних аукціонах» передбачається наступний порядок проведення торгів земельними ділянками:

  1. усі операції проводяться у режимі реального часу через мережу Інтернет з використанням спеціалізованої електронної системи, наприклад Prozorro.Sale;

  2. учасниками торгів землею можуть стати фізичні і юридичні особи – громадяни України (якщо їх власники українці), попередньо зареєстровані на акредитованому майданчику, такому як Українська універсальна біржа;

  3. після цього учасники сплачують реєстраційний і гарантійний внески. У разі проведення торгів на земельні ділянки сільгосппризначення, розмір останнього складе 30% від їх початкової вартості або стартового розміру річної оренди. Гарантійний внесок повертається, якщо учасник змагався чесно, але програв аукціон;

  4. на майданчику sale.uub.com.ua в категорії «Земельні ділянки» ви можете обрати лоти за місцем розташування, назвою/ім’ям продавця, площею, бюджетом та датою проведення торгів.

Як купити на торгах земельну ділянку с/г призначення підкажуть експерти майданчика Української універсальної біржі

Нові правила проведення торгів земельними ділянками сільськогосподарського призначення покликані зробити справжню революцію у сфері земельних відносин. Нарешті таку землю можна буде вільно реалізовувати або передавати у тимчасове користування за конкурентною, ринковою ціною.

Виставити на продаж або придбати с/г ділянку вам допоможуть досвідчені спеціалісти майданчика uub.com.ua. Лише за останній місяць з нашої онлайн-платформи було подано більше 10 тис. пропозицій, а до держбюджету завдяки клієнтам майданчика УУБ за цей період надійшло близько 2,5 млн. грн.

Більше про сучасні правила торгів земельними ділянками с/г призначення ви можете дізнатися у консультантів майданчика УУБ - (044) 221-32-33. Підпишіться на щоденну E-mail-розсилку, наші боти у Viber і Telegram – першими отримуйте сповіщення про оголошення нових аукціонів.