Найпоширенішим запитом сьогодні є інформація про те, як проводяться торги на землю. Це тому, що з 01 липня стартували аукціони з продажу аграрних угідь в Україні. Вони проходять у режимі онлайн на майданчиках системи Прозорро.Продажі.

Протягом останніх двох десятків років українці не могли користуватися своїм конституційним правом на реалізацію ділянок сільськогосподарського призначення. Земельні паї лише передавалися у спадок та здавалися в оренду. Деякі особи все ж таки знаходили лазівки та збували цінний ресурс на тіньовому ринку.

Як проходять торги на землю за оновленою процедурою

З 01 липня 2021 року фізичні особи отримали можливість придбати ділянки сільгосппризначення. В одні руки надаватиметься земля площею до 100 га. А власники земельних паїв тепер законно реалізують свій актив на конкурентній основі та за справедливою ціною.

В українців було 14 місяців для того, щоб підготуватися до офіційного запуску ринку землі. Це був перехідний період, коли уряд готував необхідну нормативно-правову базу та визначався, як проходитимуть торги на землю. У результаті вітчизняні продавці і покупці с/г угідь будуть брати участь в їх реалізації публічно через систему Прозорро.Продажі.

Серед рішень, які ухвалила Верховна Рада за останній рік, була передача державних ділянок (10 млн. га) територіальним громадам. Такі землі будуть здаватися в оренду також через електронні торги.

Сучасні онлайн-аукціони, організовані ДП «Прозорро.Продажі», є повністю об’єктивними та відкритими. Вони гарантують якісний сервіс у сфері ринкових відносин та виводять українську економіку на новий рівень. Жодних «відкатів» чи хабарів. Усі бачать усе. Уже не один рік поспіль ми переконуємося в прозорості реалізації державних, комунальних і приватних об’єктів на прикладі аукціонів з продажу необробленої деревини, нерухомості, автомобілів, майна банкрутів тощо.

Як проводяться торги на землю на майданчиках Прозорро.Продажі

Відповідно до положень Закону про обіг сільгоспземель, перші лоти з аграрними угіддями з’явилися в системі Прозорро.Продажі 01 липня 2021 року. Їх проведенням займаються електронні майданчики на зразок Української універсальної біржі. Їх функціями є залучення покупців для збільшення конкуренції, консультація користувачів, розробка та підтримка програмного забезпечення, координація підписання протоколів і договорів та ін.

Як проводяться торги на землю? Робота в системі Прозорро.Продажі починається з вибору надійного майданчика. Отримати доступ до всіх аукціонів з продажу державного та комунального майна і фахову підтримку ви зможете після реєстрації на sale.uub.com.ua.

Налаштовуйте персоналізовану електронну розсилку із актуальними лотами за вибраними категоріями. Для ще зручнішого відслідковування нових торгів земельними ділянками сільськогосподарського призначення використовуйте Viber-бот та Telegram-бот від УУБ. А також читайте новини про реалізацію різних об’єктів на нашій сторінці у Facebook.