З лютого 2020 року усі охочі можуть купити ліс-кругляк на публічних аукціонах Прозоро.Продажі. Це можна зробити на одному з акредитованих майданчиків електронної системи, наприклад, Українській універсальній біржі.

Такі зміни на ринку лісоматеріалів розпочалися на основі постанови Кабінету Міністрів, що пов’язана з впровадженням експериментального проекту по трансформації продажів необробленої деревини “з-під молотка” в електронні торги на Прозоро.Продажі.

Купити ліс-кругляк в Україні відтепер можна на Prozorro.Sale

Ринок необробленої деревини став одним з найприбутковіших напрямків електронних торгів за версією ДП «Прозоро.Продажі». Акредитований майданчик Української універсальної біржі запрошує до участі у таких аукціонах.

Раніше у сфері лісових ресурсів було безліч шансів для створення корупційних схем та «договорняків», оскільки реалізація сировини проходила за прямими договорами. Представники лісозаготівельних компаній напряму домовлялися з деревообробними організаціями, це дозволяло замовчувати обсяги товару та його вартість. Наприклад, ринкова ціна на ліс-кругляк є значно вищою, ніж та, за якою його продавали. Таким чином можна було отримати чималі «відкати». Також ревізування вирубки та заготівлі деревини фактично не відбувалося, адже великі партії сировини не потрапляли до електронного обліку.

Продаж лісу-кругляка став останнім з проектів реалізації різноманітних товарів і послуг на Прозоро.Продажі. Однак одразу зарекомендував себе як прибутковий та перспективний.

Працівники майданчика Української універсальної біржі зафіксували позитивне зростання попиту у цій галузі. За перші дні продажів лісозаготівельні організації отримали 36 млн. грн. прибутку. А ще через кілька тижнів їх сукупний дохід зріс до 88 млн. грн.

Куплю ліс-кругляк через майданчик sale.uub.com.ua

За чотири роки роботи майданчиків системи Прозоро.Продажі, зокрема Української універсальної біржі, було проведено 301 тисячу онлайн-торгів, дохід від яких склав 28 млрд. грн.

Варто зауважити, що наразі існують певні обмеження для представників зеленої галузі. На електронних аукціонах мають бути представлені лоти, обсяг яких дорівнює або перевищує 150 куб. м. Лісгоспи виставляють не менше 25% від місячного плану заготівлі. Вартість лотів має стартувати від 200 тис. грн.

На майданчику Української універсальної біржі ви знайдете аукціони з продажу таких видів деревини:

  • ялина європейська;

  • сосна;

  • дуб;

  • ясен звичайний;

  • тополя тремтяча;

  • бук лісовий;

  • береза повисла;

  • клен гостролистий;

  • вільха чорна та ін.

Брати участь у торгах необробленою деревиною мають право всі без винятку громадяни України, а також вітчизняні й іноземні компанії, які пройшли швидку реєстрацію на сайті sale.uub.com.ua та вчасно сплатили внески.

Підписуйтеся на офіційну сторінку майданчика УУБ у Facebook та електронну розсилку з діючими аукціонами. Також використовуйте Telegram-бот та Viber-бот, які нагадають вам про проведення торгів. Реєструйтеся на сайті sale.uub.com.ua, робіть ставки і перемагайте!