Повноцінні земельні торги запрацюють в Україні вже зовсім скоро, а саме з 01 липня. Але поки що тільки для фізичних осіб із обмеженням щодо площі ділянки, яка має бути не більше 100 га. Офіційний дозвіл на продаж сільськогосподарських угідь – це справжня сенсація для України, де багато років діяв мораторій.

Однак влада планує змінити на краще економічну ситуацію у цій галузі. Таким чином 31 березня 2020 року депутатською більшістю був прийнятий Закон про обіг с/г земель. Він дозволяє землевласникам вільно розпоряджатися приватними наділами, що передбачає не тільки здачу в оренду, а й продаж, обмін чи заставу угідь у банках. Шукайте анонси земельних торгів на сайті Держгеокадастру.

Земельні торги в Україні почнуться уже незабаром

Запустивши роботу у руслі налагодження ринку землі, влада України нарешті гарантує конституційне право власникам аграрних угідь та ліквідує будь-які спекуляції в агросекторі. Мораторій на продаж с/г ділянок скасовано, а електронні земельні торги почнуться вже за лічені тижні. Уряд планує проводити дану процедуру у системі Прозорро.Продажі, що забезпечить повну публічність, а отже, і чесність земельних відносин.

Також наразі йде розгляд відміни встановлених раніше обмежень. Зокрема буде дозволена реалізація приватних земельних паїв та оренда державних угідь. Після ухвалення відповідного законопроекту земельні аукціони працюватимуть через спеціальні майданчики системи Прозорро.Продажі.

Формування повноцінних ринкових відносин в українському агросекторі буде проходити поступово. Закон № 552-ІХ передбачає наступні обмеження: з 01 липня 2021 року буде дозволено продаж ділянок сільськогосподарського призначення для фізичних осіб площею до 100 га на людину; з 01 січня 2024 року дана процедура стане доступною і для приватних організацій, але не більше 10 000 га.

Проведення електронних земельних торгів у 2021 році буде ще результативнішим за умови забезпеченням вітчизняним фермерам можливості купівлі власних ділянок та подальшого ведення господарства, а також узгодження документів з Держгеокадастром. Окрім цього, держава має створити захист від корупційних дій та рейдерських захоплень. Тільки після налагодження цих процесів продаж землі буде проходити справді ефективно.

Земельні торги в онлайн режимі на майданчику УУБ

Ви вже можете знайти оголошення про проведення земельних торгів, однак офіційний старт лише за кілька тижнів. Запровадження легальних ринкових відносин в аграрному секторі дозволить значно понизити рівень корупції та мінімізувати відсоток тіньового ринку. Згідно із статистикою, останній оцінюється у 60-90 млрд. грн.

Позитивна практика земельного ринку підтверджена іншими країнами, де агропромисловий комплекс та сільське господарство досягли значних масштабів. А оскільки Україна славиться як аграрна країна, то такі заходи для нас необхідні.

Дбаючи про чесність та прозорість реалізації державного майна, влада звертається до електронної системи Прозорро.Продажі, яка працює через офіційні майданчики. Одним із них є Українська універсальна біржа, яка найближчим часом і стане сайтом земельних торгів. А зараз на майданчику можна знайти безліч активів для різних цілей: необроблена деревина, автомобілі, вагони, металобрухт, нерухомість.

Ставши клієнтом УУБ, ви отримаєте доступ до всіх аукціонів з продажу державного майна. Відслідковувати їх можна через спеціальні Telegram- та Viber-бот. Про актуальні лоти дізнавайтеся також, підключивши Email-розсилку. А новини майданчика Української універсальної біржі читайте на наші сторінці у Facebook.