У зв'язку з намаганнями ПАТ "Укрнафта" дестабілізувати процес реалізації нафти сирої, газового конденсату власного видобутку та скрпаленого газу, в т.ч. для потреб населення та спекуляціями щодо правомірності організації та проведення відповідних аукціонів, що виникають навколо ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.08.2014 р. у справі № 826/10456/14, Українською універсальною біржею був отриманий юридичний висковок щодо юридичних наслідків вказаної ухвали: "ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення адміністративного позову від 22 липня 2014 року не тягне за собою юридичних наслідків у вигляді обов'язку вчинити дії або утриматись від них в контексті виконання Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 463 від 20 червня 2014 року, тобто не встановлює конкретних заборон або обмежень у діяльності осіб, щодо яких видано даний наказ".
Крім того, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову від 13.08.2014 р. у справі № 826/10456/14 у задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Українській універсальній біржі та будь-яким іншим третім особам вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання укладених на підставі Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20.06.2014 р. № 463 «Про результати конкурсу» договорів на організацію та проведення аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку, скрапленого газу, у тому числі спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, також було відмовлено.
Тобто, проводення зазначених аукціонів Українською універсальною біржею є легітимним та відповідає нормам чинного законодавства України.
Довідка

Українська універсальна біржа заснована 7 жовтня 1997 року з метою прийняття активної участі в ринковій трансформації економіки України та є однією із перших професійних організацій в Україні, яка почала займатися наданням повного спектру біржових послуг.
УУБ постійно займає передові місця щодо об'ємів реалізованої вугільної та сільсько-господарської продукції, необробленної деревени, нафти сирої, газового конденсату та скрапленого газу. Відповідно до інформації Державного комітету статистики України «Про діяльність бірж України» в 2008-2009 роках УУБ займала перше місце за обсягами об'ємів торгів та була першою у рейтингу Акредитованих Мінагрополітики товарних бірж за вартістю укладених угод на сільськогосподарську продукцію, продукти її переробки та продовольство. Разом з тим, з 2012 року УУБ є однією з 4 бірж, які уповноважені Мінекономрозвитку проведення електронних біржових торгів з реалізації вугільної продукції згідно результату відповідного конкурсу. УУБ має у своєму розпорядженні та успішно використовує Електронну торгову систему. Електронна торгова система УУБ розроблена у відповідності до світового досвіду та чинного законодавства України. Найближчим часом УУБ планує стати активним учасником міжнародного товарного біржового ринку та суттєво збільшити обсяги укладених угод, особливо в аграрному й паливно-енергетичному секторах. На даний момент продовжується побудова регіональної мережі філій УУБ, наша установа вже представлена в основних економічно розвинених регіонах України: Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кременчук, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон та має велику кількість представництв. Українська універсальна біржа завдяки розгалуженій сітці та мобільності має можливість надати послуги з незалежної оцінки майна, організувати та провести біржові й відкриті торги (аукціони) з продажу майна, кваліфіковано надати консультації з зазначених питань в будь-якому місті України. УУБ є членом Асоціації “Союз бірж України”, Асоціації “Біржові та електронні майданчики” та Міжбіржового електронного союзу.