13 серпня 2014 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося слухання судової справи за позовом Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ» до Міненерговугілля про визнання протиправним та скасування наказу від 20 червня 2014 року № 463 «Про результати конкурсу». Про це повідомляє прес-служба відомства.

Оскаржуваний наказ Міненерговугілля визначає переможцем конкурсу Українську універсальну біржу та уповноважує її на організацію та проведення аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку, скрапленого газу, у тому числі спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення.

Слухання проводдилось колегією суддів під головуванням судді Погрібніченка І.М.

Участь у судовому засіданні брав Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

Чиновник особисто надав пояснення в рамках даної судової справи і зазначив, що дії позивача спрямовані на блокування роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо забезпечення населення скрапленим газом. Юрій Продан наголосив, що застосування заходів забезпечення позову дестабілізує роботу підприємств паливно-енергетичного комплексу, оскільки непроведення торгів у встановленому порядку має своїм наслідком зупинку виробництва скрапленого газу, застою вже вироблених обсягів скрапленого газу, що містяться у власних резервуарних парках газопереробних заводів. «Найголовніше – це призведе до перебоїв у забезпеченні населення України скрапленим природним газом» - підкреслив він.

Крім того, Юрій Продан зазначив, що, за оперативною інформацією, зупинення дії наказу Міненерговугілля від 20.06.2014 № 463 «Про результати конкурсу» призвело до проведення ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» 29.07.2014 незаконного аукціону з продажу нафти та газового конденсату ПАТ «Укрнафта». Це завдало значних збитків державному бюджету України. Крім того, наслідком стало ухилення ПАТ «Укрнафта» від участі в аукціонах, які проводяться Українською універсальною біржею, що уповноважена державою на проведення таких аукціонів.

Суд не взяв до уваги наполягання представників Міненерговугілля розглянути справу у стислі строки, готовність надати усі необхідні матеріали для оперативного вирішення судового спору та відклав її розгляд на 02.09.2014.

Зазначимо, що позовні вимоги Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ» ґрунтуються на інформації про несплату Українською універсальною біржею послуг телефонного зв’язку у розмірі 167, 33 грн. у 2008 році та несвоєчасності подання платіжних доручень головним бухгалтером у 2012 році.

Пунктом 16 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2011 № 1064 встановлені основні критерії визначення переможця конкурсу, а саме розмір зареєстрованого і фактично сплаченого статутного капіталу та наявність технічних можливостей та досвіду роботи з організації продажу майна строком не менше ніж шість місяців. Крім того, Порядком встановлені вимоги до заявки про участь у конкурсі. Слід відмітити, що заявка Української універсальної біржі повністю відповідає вимогам Порядку та містить інформацію про відсутність боргів по податковим та іншим платежам.

Джерело: WWW.UA-ENERGY.ORG