Загальна історія Держрезерву налічує майже вісім десятиліть. Дана установа була утворена в 1991 р. після реорганізації раніше існуючого Управління з державних матеріальних резервів. Сьогодні організація представляє собою центральний орган виконавчої влади, завданням якого є практична реалізація політики українського уряду в галузі управління та використання матеріальних резервів країни. Діяльність Держрезерву контролюється Кабміном та безпосередньо Міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Свою сучасну назву установа отримала у 2010 р. – зараз робота агентства регулюється Конституцією України, чинним законодавством та спеціальним Положенням від 08 жовтня 2014 р. Згідно з останнім Держрезерв:
  • виносить на розгляд уряду пропозиції по вдосконаленню діючих законодавчих актів у даній сфері;

  • виконує управління стратегічними державними резервами;

  • використовуючи сучасні наукові і аналітичні методики, складає поточний план по створенню, транспортуванню, зберіганню, використанню, своєчасному списанню та поповненню переліку товарів, які формують державний матеріальний резерв;

  • забезпечує тривале зберігання продукції, що складає фонди Державного агентства резерву України, контролює її загальну кількість та якість;

  • розглядає пропозиції інших органів центральної влади щодо формування та використання мобілізаційних ресурсів;

  • відповідно до постанов Кабміну планує на наступний рік обсяги закупок різноманітних матеріальних цінностей, що входять до переліку держрезерву;

  • для виконання перерахованих завдань здійснює пошук постачальників та укладає з ними контракти.


Особливості електронних аукціонів Держрезерву України в системі Прозорро.Продажі

Згідно певного графіка, стратегічні резерви країни підлягають регулярному оновленню. Товари, термін придатності яких добігає кінця, списуються і виставляється на продаж, водночас, як зазначається на офіційному сайті Держрезерву України rezerv.gov.ua, сховища агентства поповнюються свіжою продукцією згідно встановленого плану. Сьогодні перелік товарів, що в даний момент зберігаються на складах установи, нараховує 70 пунктів стратегічного запасу (нафтопродукти, пальне, продовольство, промислова сировина) і 3 800 позицій мобілізаційного держрезерву.

Довгий час процедура реалізації списаних запасів пов’язувалася з непрозорістю та корупцією, однак новий голова агентства Ярослав Погорілий рішуче налаштований зламати існуючу систему. 06 грудня 2019 року прес-служба Держрезерву України оголосила про старт пілотного проекту з реалізації матеріальних активів для оновлення запасів та заміни розброньованих об’єктів мобілізаційного резерву через відкриті електронні аукціони ДП «Прозорро.Продажі».

Створена у 2016 р. система публічних аукціонів, що відбуваються онлайн, швидко довела свою незаангажованість і результативність. На сьогоднішній день завдяки електронному модулю ProZorro.Sale проведено 248 тис. відкритих торгів, до яких долучилися більше 16 тис. учасників. Загальний прибуток склав 22 млрд. грн. і ця сума з часом лише зросте. Проведення аукціонів Держрезерву через електронні майданчики на зразок «Української універсальної біржі» зробить продаж невикористаних матеріальних цінностей ефективним, повністю відкритим та доступним для усіх бажаючих.


За торгами в системі Прозорро.Продажі онлайн спостерігають десятки людей – від спеціальних контролюючих органів до журналістів та просто небайдужих громадян. Це унеможливлює створення корупційних схем за старими зразками, до того ж, усі порушення під час проведення публічних аукціонів Держрезерву одразу фіксуватимуться та оскаржуватимуться.


Перемогти у відкритих торгах Державного агентства резерву на електронному майданчику sale.uub.com.ua

Для того, щоб прийняти участь в онлайн-аукціоні даної установи, зацікавлені фірми та приватні підприємці мають заздалегідь зареєструватися на електронному майданчику «Української універсальної біржі». Компанія від самого початку успішно співпрацює з ДП «Прозорро.Продажі». Прибуток, отриманий місцевими та загальнодержавним бюджетом завдяки діяльності УУБ, на даний момент склав 1 млрд. грн.

Найкращі спеціалісти, що багато років займаються організацією та проведенням аукціонів, дадуть відповіді на усі питання, пов’язані з відкритими торгами Держрезерву чи будь-якого іншого замовника. Телефонуйте на гарячу лінію (044) 221-32-33, реєструйтеся на сайті sale.uub.com.ua, першими дізнавайтеся про прибуткові пропозиції та перемагайте в аукціонах!