Продаж арештованого майна банків у найближчому майбутньому відбуватиметься через акредитовані майданчики системи Прозорро.Продажі. Про це 02 жовтня 2019 року на брифінгу з журналістами повідомив колишній Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Реалізація арештованого майна банків в електронній системі ProZorro.Sale

На подібний крок влада наважилася з двох причин:

1. втрата довіри до існуючої системи електронних торгів арештованим майном;

2. висока ефективність та можливість громадського контролю у разі продажу арештованого майна банків з використанням надзвичайно технологічного модуля ProZorro.Sale.

Арештованим майном в Україні вважаються рухомі і нерухомі об’єкти, які належали позичальнику та були вилучені кредитором (у даному випадку – банківською установою) через несплату боргу. Подібне стається досить часто, оскільки при розгляді аналогічної справи у суді рішення майже завжди виноситься на користь банку.

Сьогодні конфіскованими активами по суті розпоряджається Міністерство юстиції та створена ним система електронних торгів, діяльність якої визначає затверджений у 2016 р. «Порядок реалізації арештованого майна». Алгоритм проведення онлайн-аукціонів наступний:

1. передача конфіскованих активів на реалізацію;

2. початок підготовки до проведення електронного аукціону;

3. реєстрація учасників;

4. проведення торгів;

5. підбиття підсумків та формування звіту із зазначенням переможця;

6. оплата придбаних лотів та оформлення права власності.

Підготовка арештованого майна банків до продажу починається з його оцінки. Отримана цифра – це початкова вартість, за якою лот виставляється на торги. Далі організатор приймає офіційне рішення про проведення аукціону, про що у системі з’являється відповідне оголошення. Учасники мають вчасно пройти процедуру реєстрації та подати заявку на участь у торгах арештованим майном, а також сплатити гарантійний внесок.

Арештоване майно банків на майданчику sale.uub.com.ua

Відкрита реалізація арештованого майна банків через ProZorro.Sale, зокрема майданчик «Української універсальної біржі», дозволить суттєво оптимізувати цей процес. Державне підприємство Прозорро.Продажі від початку стало ефективним інструментом протидії корупції. За три роки тут провели 268 тис. відкритих аукціонів, у яких робили ставки більше 18 тис. учасників. Отриманий дохід на даний момент складає 23,7 млрд. грн. – ці кошти регулярно поповнюють державний та місцеві бюджети.

Купити або орендувати нерухомість, земельні ділянки чи будь-який вид транспорту на сайті sale.uub.com.ua можна без посередників. Продаж арештованого майна банків тут також проходитиме максимально ефективно та публічно. Хочете дізнатися більше? Усі питання задавайте нашим консультантам - (044) 221-32-33. Підпишіться на електронну розсилку, сторінку біржі у Facebook або зручний Telegram-бот та одразу дізнавайтеся про появу нових аукціонів!