Відкриття ринку землі в Україні надасть громадянам можливість вільного продажу аграрних угідь, який роками був під сумнівом через тотальну корумпованість чиновників. У суспільстві панувала думка, що ті, хто мають зв’язки та звикли давати хабарі, розпродають цінний державний ресурс. Боротися з цим покликана система Прозоро.Продажі, яка була створена чотири роки тому і є дійсно незаангажованим механізмом, що спрощує управління державним і приватним майном.

Відкритий ринок землі функціонуватиме на аукціонах Прозоро.Продажі

Українців постійно годували обіцянками про відкритий ринок землі, який буде чесним і доступним для всіх. Кожен шостий, підпадаючи під жорсткі обмеження, був позбавлений права розпоряджатися своїми земельними паями. Зрештою західні партнери, а також Європейський суд з прав людини зобов’язали уряд зняти мораторій на продаж с/г угідь. Тому 28 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про обіг земель сільгосппризначення», згідно з яким реалізація земельних ресурсів розпочнеться з 01 липня 2021 року.

Раніше контролювати цільове використання державного майна було важко, тому воно розходилось по руках за тіньовими схемами. Натомість відкриті аукціони в системі Prozorro.Sale гарантують цілковиту неупередженість та відсутність дискримінації. Гроші, отримані від продажу земельних ділянок, потраплять до держбюджету, а не до кишень хабарників.

Також фактичні землевласники і фермери, які легально працюють на орендованих ділянках, втрачали свою вигоду через відсутність чесних і конкурентних ринкових відносин. Як наслідок земельні паї часто здавалися за заниженими цінами.

Відкриття ринку землі в Україні та продаж угідь на майданчику УУБ

Кожен аукціон з продажу земельних ділянок через електронну систему Прозоро.Продажі забезпечить вільний доступ усіх учасників та чесну конкуренцію, зробить неможливими «договорняки» та корупційні схеми, полегшить контроль за інформацією про торги, яка буде відкрита для кожного громадянина. Також дані синхронізуються з електронним обліком лісових ресурсів, який був створений не так давно.

За чотири роки існування системи на офіційних майданчиках таких, як Українська універсальна біржа було проведено 306 тисяч аукціонів, сумарний дохід від яких склав 28,5 млрд. грн.

Майданчик Української універсальної біржі працює у багатьох напрямках реалізації державного майна:

  • нерухомість;

  • необроблена деревина;

  • майно банкрутів;

  • автомобілі;

  • користування надрами;

  • мала приватизація.

Саме тому ми повністю готові до роботи з аукціонами з продажу земельних угідь. Наші експерти мають чималий досвід проведення електронних торгів. Вони моментально вирішують усі питання та надають підтримку при подачі заявок, пропозицій та оформленні документів.

Щоб одразу дізнаватися про відкриття ринку землі в Україні, на майданчику sale.uub.com.ua підключайте Telegram-бот та Viber-бот, а також електронну розсилку від УУБ. За цікавими новинами ви маєте змогу стежити на нашій сторінці у Facebook.