Починаючи з 2015 р. купівля арештованого майна в Україні здійснюється через спеціально створену для цього систему електронних торгів заблокованими активами. Робиться це з метою швидше розпродати вилучені за борги рухомі і нерухомі об’єкти та повернути несплачені вчасно кредитні зобов’язання.


Купівля арештованого майна на торгах ДП «Прозорро.Продажі»

Багатьох українців цікавить питання: для чого, а головне – як купляти арештоване майно? Продаж приватних активів, заблокованих державною виконавчою службою – досить перспективний напрямок. Для потенційних покупців він цікавий тим, що тут виставляється безліч привабливих об’єктів – квартир, приватних будинків, автомобілів, дачних ділянок, майнових комплексів, виробничого обладнання, сільськогосподарської техніки. Електронний аукціон – це законний спосіб придбати подібні активи, не турбуючись про їх сумнівний статус чи неправильно оформлені документи. До того ж, купівля арештованого майна на торгах дозволяє суттєво зекономити і отримати бажане за ціною, значно нижчою від ринкової.

До появи електронних торгів арештоване майно продавалося на звичайних, часто закритих для громадськості, офлайн-аукціонах. Звісно, у цьому випадку найпривабливіші об’єкти ніколи не демонструвалися широкому колу покупців. Їх притримували виключно для «своїх», за що державним чиновникам платилися чималі відкати. Також купівля арештованого майна проходила з мінімальним підвищенням ціни, а більша частина аукціонів визнавалися «неуспішними». Внаслідок таких дій лише протягом 2012-2013 рр. держава втратила більше 1 мільярда гривень.

Система електронних торгів арештованим майном мала усунути подібні недоліки. Адже онлайн-аукціони гарантують чесну конкуренцію, а також забезпечують максимальну прозорість процедури реалізації конфіскованих активів. Однак наприкінці 2019 р. Прем’єр-міністр України на зустрічі з представниками преси розповів про втрату довіри до тих механізмів, які сьогодні застосовуються у сфері продажу різноманітних активів, вилучених державною виконавчою службою. За його словами, у найближчому майбутньому купівля арештованого майна здійснюватиметься на офіційних майданчиках електронної системи Прозорро.Продажі.


3 поради, як купувати арештоване майно на онлайн-платформі Української універсальної біржі

По-перше, зареєструйтеся на акредитованому майданчику ProZorro.Sale sale.uub.com.ua. Ця проста процедура займе у вас всього кілька хвилин.

По-друге, щоб вчасно отримувати сповіщення про нові аукціони, підпишіться на електронну розсилку або інтелектуальний Telegram-бот УУБ.

По-третє, заздалегідь ознайомтеся з правилами участі в електронному аукціоні. Зробити це можна, переглянувши інформативні відео-інструкції на нашому YouTube-каналі. Також в день проведення торгів переконайтеся, що у вас стабільне з’єднання з інтернетом та бездоганно працює уся комп’ютерна техніка. А обрати цікавий аукціон та розробити переможну стратегію вам допоможуть наші експерти!