Уже через два тижні стане можливою купівля землі на аукціоні. Проходитиме вона на сучасному електронному модулі Prozorro.Sale. Відповідний Закон Верховна Рада затвердила місяць тому. З 01 липня 2021 року через електронні аукціони буде проходити не тільки реалізація приватних паїв, а й здача в оренду державних та комунальних угідь.

Купівля землі через аукціон відбуватиметься в системі Prozorro.Sale

Після підписання Президентом у квітні 2020 року Закону про обіг сільськогосподарських угідь у власників паїв було 14 місяців для підготовки до початку продажу земельних ділянок. Цей додатковий перехідний термін був передбачений урядом на підготовку всієї нормативно-правової бази для завершення земельної реформи.

Однак варто зауважити, що з 01 липня цього року купівля землі на аукціоні буде доступна лише для фізичних осіб, які є громадянами України. Для них максимальна площа угідь не має перевищувати 100 га. А з 01 січня 2024 року учасниками торгів на землю зможуть стати і юридичні особи. Одна компанія може мати у своїй власності до 10 тис. га.

Фактичні землевласники переймаються високим рівнем корупції в аграрній сфері. Для них важливо, щоб торги землею відбувалися прозоро. Кредит довіри до державного апарату у них відсутній, адже Україна довгий час посідала одне з перших місць за відсотком тіньового ринку та хабарництвом. Але майже 5 років тому ми отримали інноваційний інструмент, який робить аукціони з продажу державного і комунального майна чесними та позбавленими корупції, – електронну систему Прозорро.Продажі.

Публічні торги проходять на майданчиках, таких як Українська універсальна біржа. За ними слідкують та контролюють процес спеціальні органи і небайдужі громадяни. Таким чином вдається ліквідувати фактор корупції, сформувати справедливе ціноутворення. Організатори аукціонів отримують вигідний дохід без зайвих витрат, а покупці, здобуваючи перемогу на торгах, одержують у користування цінний актив на чесних умовах.

Купівля землі на аукціоні за вигідною ціною на майданчику УУБ

Сучасні електронні аукціони з продажу різноманітних об’єктів державної і комунальної власності проходять на офіційних акредитованих майданчиках системи Прозорро.Продажі. Таким є Українська універсальна біржа, де ви можете зареєструватися уже зараз та обрати цікаві торги.

Система Prozorro.Sale працює з 2016 року за підтримки Мінрозвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, волонтерів, Нацбанку та антикорупційних організацій. Завдяки їй швидко збуваються непотрібні активи і регулярно поповнюється Держбюджет.

Якщо вас цікавить купівля землі через аукціон, звертайтеся до фахівців електронного майданчика sale.uub.com.ua. Питання можна ставити за телефоном (044) 221-32-33. Підписуйтеся на Email-розсилку з діючими торгами та відслідковуйте цікаві лоти за потрібними категоріями через зручні Viber- та Telegram-бот. На сторінці УУБ у Facebook читайте останні новини стосовно ринку землі.