В Україні правила продажу об’єктів, вилучених державою через несплату боргів, визначаються ЗУ «Про виконавче впровадження» та спеціальним «Порядком реалізації арештованого майна» від 29 вересня 2016 р. Арештоване майно – це активи, які були вилучені у боржника кредитором. Зовсім скоро придбати такі об’єкти можна буде на офіційних майданчиках Прозорро.Продажі, зокрема на сайті «Української універсальної біржі».

Порядок проведення торгів арештованим майном на ProZorro.Sale

Зараз продаж подібних активів відбувається із застосуванням спеціальної системи електронних торгів арештованим майном, діяльність якої координує Міністерство юстиції. Однак наразі чинний порядок і строки реалізації арештованого майна більше не задовольняють вимог учасників процесу. Восени 2019 р. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що більшість користувачів втратили довіру до існуючих інструментів продажу заблокованих активів, їх нерідко пов’язують із порушенням законодавства та зловживаннями окремих посадових осіб. Крім того, зазначена система реалізації арештованих об’єктів сьогодні фактично являється монополістом. Змінити це допоможе проведення подібних торгів за допомогою ДП «Прозорро.Продажі» та спеціальних електронних майданчиків на зразок sale.uub.com.ua.

Порядок реалізації арештованого майна складається з наступних етапів:

1. учасники попередньо реєструються на сайті sale.uub.com.ua;
2. подають заявку на обраний лот;
3. сплачують гарантійний внесок.

Водночас організатор торгів за поданням державної виконавчої служби чи приватних виконавців надає до системи необхідні дані про виставлені на продаж активи. Після чого формує лот, який класифікується за типом, назвою або категорією відповідно до спеціального класифікатора. Далі система автоматично встановлює строки підготовки аукціону, реєстрації учасників, огляду об’єкта і т. д., після чого на сайті з’являється повідомлення з детальним описом лоту, а також датою і умовами проведення торгів арештованим майном.

Порядок реалізації арештованого майна на електронному майданчику sale.uub.com.ua

Зміна порядку реалізації арештованого майна виведе цей напрямок на новий рівень. На майданчику «Української універсальної біржі» взяти участь в аукціоні на рівних правах зможуть усі бажаючі, до того ж, торги стануть дійсно чесними і прозорими. За три роки існування на ProZorro.Sale відбулося 266 тис. публічних аукціонів, до яких долучилися 18 тис. учасників. Сумарна виручка від реалізованих товарів вже склала 23,7 млрд. грн. і цей показник зростає з астрономічною швидкістю.

Майданчик sale.uub.com.ua стабільно входить до переліку найкращих онлайн-платформ, де сьогодні можна купити все – від сковорідки до цілого промислового комплексу. Найкращі спеціалісти у разі потреби детально проінформують вас про актуальний порядок реалізації арештованого майна та дадуть дієві поради, які допоможуть перемогти. Підписуйтеся на електронну розсилку та офіційну сторінку УУБ у Facebook. Також ми створили зручний Telegram-бот, у якому ви можете обрати цікаві для вас категорії та оперативно відслідковувати появу нових аукціонів.