Земельні аукціони в Одеській області та інших регіонах України почнуться вже з 01 липня 2021 року. Однак досі серед громадськості ведуться дебати щодо прозорості майбутнього ринку. Фермерів турбує, чи не викуплять олігархи або великі компанії родючі чорноземи? Забезпечити відсутність корупційного фактору та рівність умов для всіх учасників ринку допоможе електронна система Прозорро.Продажі.

До початку земельних торгів в Одеській області залишилось кілька тижнів

На сьогодні ми маємо чітку дату початку земельних аукціонів в Одеській області та по всій Україні для фізичних осіб – 01 липня 2021 року. А до березня 2020 року уряд обмежувався тільки розмитими обіцянками та постійним продовженням мораторію на продаж сільськогосподарських ділянок.

Тепер же напрямок роботи українського агросектору кардинально змінився. Уже незабаром на продаж можна буде виставити близько 28 млн. га приватних земельних паїв та запропонувати право оренди на 10 млн. га державних угідь. І все це через публічну систему Прозорро.Продажі.

Щодо останнього рішення, то воно було ухвалено тільки нещодавно, адже у Законі № 552-ІХ мова йшла тільки про реалізацію приватних ділянок. І лише у травні 2021 року депутатською більшістю був підтриманий законопроект, що дозволяє виробникам аграрної продукції орендувати державні і комунальні землі.

На допомогу у проведення аграрних угідь використовуватимуться сучасні ІТ-технології на модулі Прозорро.Продажі, який працює через офіційні електронні майданчики на зразок Української універсальної біржі.

І звичайні громадяни, і фахівці у сфері агробізнесу дотримуються єдиної думки: реалізація такого цінного ресурсу, як землі сільськогосподарського призначення, має бути чіткою, зрозумілою, без тіньових домовленостей та хабарів. Інструментом для гарантування цих умов є публічний аукціон на Prozorro.Sale. Такі торги проходять регулярно у різних напрямках і створюють однакові умови для всіх учасників, що забезпечує в подальшому укладання безпечних договорів. А сторонній вплив на результати повністю унеможливлюється.

Земельний аукціон в Одеській області та по Україні на майданчику УУБ

Попри мораторій, який діяв близько 20 років, все ж проходила нелегальна реалізація с/г ділянок. Вона була неефективною і нагадувала скоріше стихійний корупційний ринок. Однак після довгої відстрочки прийняття Закону про обіг аграрних угідь політичні сили нарешті наважились на рішучий крок.

Ситуація має змінитися завдяки електронним майданчикам, серед яких Українська універсальна біржа. Система Прозорро.Продажі працює за процедурою відкритих аукціонів із 2016 року. За цей час було реалізовано тисячі різноманітних активів держави та отримано прибутку понад 39 млрд. грн.

Ставайте клієнтом майданчика sale.uub.com.ua уже зараз та відслідковуйте земельні торги в Одеській області чи будь-де в Україні через спеціальні Viber- і Telegram-бот. А новини про реалізацію державного майна читайте на сторінці УУБ у Facebook.